Z lídra vyzyvatelem: Nokia uznala svou novou roli

Nokia nedávno odkoupila podíl Siemensu ve společném podniku Nokia Siemens Networks, který je ale prý natolik problémový, že agentura Standard & Poor's (S&P) snížila úvěrový rating finského výrobce hlouběji do spekulativního pásma. Tržní podíl Nokie na trhu smartphonů se během posledních tří let snížil na polovinu a spolupráce s Microsoftem na vývoji mobilů s Windows Phone zatím nepřináší požadované výsledky. 

Nokia zkrátka jako dlouholetý lídr trhu mobilních telefonů musela přiznat, že dnes trendy vytvářejí jiní a sama musí přehodnotit svoji strategii. V rozhovoru pro server Adage to řekla vrchní marketingová ředitelka Nokie Tuula Rytila. Pozice vyzyvatele bude podle ní pro Nokii zajímavější, protože v době, kdy byla Nokia na vrcholu a s jakýmkoli špatným rozhodnutím mohla hodně ztratit, se musela chovat velmi opatrně.

Klepněte pro větší obrázek 
Trocha lidové slovesnosti (via uselesshumor.com)

Jako outsider si ale Nokia troufá a prvním cílem v nové roli bude prý stát se globální značkou, což vlastně Nokia nebyla ani v době největší slávy, protože hlavně ve Spojených státech vždy výrazně prohrávala nejprve s Motorolou, později s Applem. Dnes se jí naopak právě v USA daří se smartfony s Windows Phone nejvíce.

Témata článku: Nokia

72 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Libor Ticháček 4. 8. 2013 23:25:05
    Jediná "chyba" kterou na WP shledávám je to, že je to vlastně uzavřený OS....
  • Tomáš Štěrba 11. 7. 2013 0:41:17
    Jo čekám - od nesmyslně zaujatých lidí ale je prostě nad slunce jasné že...
  • xray0045 10. 7. 2013 16:49:52
    Nechapu cemu se Nokia divi? V dobe kdy byla Nokia pojem a ostatni pouze...
Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

21.  11.  2016 | Láska Jan | 32

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

Nokia se vrací. Její první mobil nebude drahý

15.  10.  2016 | Kůžel Filip | 31