Začala dražební fáze aukce kmitočtů. Do několika dní má být hotovo

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) včera odstartoval samotnou dražební část aukce kmitočtů. Draží se doplňkové frekvence v pásmech 1 800 a 2 600 MHz, o které operátoři neprojevili zájem v předchozí aukci v roce 2013. Do letošní aukce se přihlásila pouze trojice stávajících operátorů O2, T-Mobile a Vodafone. Souhrnná vyvolávací cena činila 734 milionů korun.

Podle tiskového mluvčího ČTÚ Martina Drtiny by dražební část měla trvat příštích několik dní. Po skončení aukce a zaplacení vydražené částky by mohli operátoři dostat přiděleny kmitočty ještě do konce letošního června.

I na nově vydražené frekvence se vztahují konkrétní požadavky. Operátoři musí pokrýt stanovený podíl populace a nejpozději do sedmi let musí na nově vydražených frekvencích spustit datové služby s rychlostí stahování alespoň 5 Mbit/s. V platnosti z předchozí aukce zůstávají pravidla o poskytnutí národního roamingu a velkoobchodní nabídky virtuálním operátorům.

Témata článku: Operátoři, ČTÚ

Nejnovější komentáře

Můj názor

Určitě si přečtěte

Před 25 lety se začaly psát tuzemské mobilní dějiny. Eurotel spustil analogovou síť na třech vysílačích

** Mobilní volání v Česku slaví čtvrt století ** Služby byly zpočátku velmi drahé a pro většinu lidí nedostupné ** V současnosti u nás používáme více než 14 milionů mobilních čísel

12.  9.  2016 | Láska Jan | 29

O2 si podle dTestu koleduje o další pokutu. Aktivuje Předpladenku bez ptaní

** Operátor mění zákazníkům tarif, aniž ti by k tomu dali souhlas ** Garantuje jim výhodnost, ale jak a kdo prokazuje opak, neříká ** Za jinou nekalou obchodní praktiku pokutoval ČTÚ O2 v červenci

29.  8.  2016 | Pospíšil Aleš | 16