Zapomeňte na video, budoucnost patří 360° videu

Do řady fotografie-video přibyl další prvek: „360° video“. Tohle nové médium umožní rozhlížet se a přibližovat. Zvládají jej už i mobily.

Možná si ještě vzpomenete na to, jak jsme vás v dubnu minulého roku informovali o existenci fantastického panoramatického snímače pro iPhone 4 a 4S. Už tato věcička zaznamenala mezi uživateli velký úspěch, na letošním CESu se však objevilo ještě něco daleko lepšího. Vylepšení, které celou věc posunuje na další level uživatelského vyžití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Panoramatická fotobrada, nový způsob zábavy? (foto: Engadget)

Uživatelé byli zvyklí, že mohou díky stávajícímu příslušenství (a vhodné aplikaci) proměnit svoje mobilní miláčky v panoramatické kamery. Nově je ovšem možno daleko více. Jak by se vám líbilo v natočeném panoramatickém videu zoomovat na libovolný bod? Pro někoho to dozajista bude věc vskutku revolučního významu.

Minule jsme psali o iOS, nyní byl na tahu Android. Aby nedošlo k mýlce, tak jen upřesnění – verze nového příslušenství je pro jablečná zařízení s operačním systémem iOS dostupná také, dokonce již od května minulého roku. Společnost Kogeto nově představila svůj prototyp panoramatického snímače GoPro Dot jako příslušenství ke stávajícím modelům právě pro platformu Android. Idea celé věci je jednoduchá, hardwarovou „čepici“ namontujete na svého mobilního miláčka, softwarovou aplikaci nainstalujete dovnitř a už nahráváte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Zařízení přidá samotné přístroji na tloušťce poměrně hodně (foto: Engadget)

Zařízení jako takové snímá 360° panoramatický pohled, který může býti následně uploadován přímo na webové úložiště společnosti. Poté je již možné využít online webovou aplikaci pro editaci, ořezání, sdružení, či právě změnu pohledu videa a získat tak vskutku nevšední podívanou. Fantazii se meze nekladou ani při zoomování, takže možností nastavení je opravdu mnoho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Uchycení by mohlo být řešeno lépe (foto: Engadget)

Výsledná kvalita snímaného videa nebyla v případě použití iPhone 4, valná. Majitelé modelu 4S na tom budou nesrovnatelně lépe. Cena této hračky pro iPhone je stanovena na 49 amerických dolarů, což při současném kurzu odpovídá 1 000 Kč. Verze pro Android by měla být dostupná na podzim za stejnou cenu. Nakupovat můžete přímo v e-shopu výrobce.
 

Na závěr se podívejte, jak to celé funguje na videu od kolegů z Engadget:

Témata článku: Android, iPhone, Technologie, 360°, Apple iPhone 4, Apple iPhone 4 16GB, Apple iPhone 4 32GB, Apple iPhone 4GB

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Jozef Kostelanský 13. 6. 2012 8:18:00
    To je super. Keď si to dám na hlavu a na oči si dám Google okuliare, tak...
  • Pavel Sychra 12. 6. 2012 19:52:52
    Presne jak jsem se obaval... Kdyz se podivate na video natocene timto...
Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

Xiaomi Redmi Note 4: konkurenti ho budou nenávidět [recenze]

** Globální verze Redmi Note 4 podporuje všechna důležitá LTE pásma ** Procesor od MediaTeku střídá konkurent od Qualcommu ** Jednou z jeho hlavních výhod je i velmi štědrá 4 100mAh baterie

Dnes | Měchura Milan | 2

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

HTC U Ultra: ultra výbava za ultra cenu [recenze]

** HTC U Ultra útočí na příčky nejvyšší ve všech oblastech ** Dva displeje, stereozvuk, dva dobré fotoaparáty ** Nic není dokonalé a i HTC U Ultra má svoje ale

23.  4.  2017 | Vrbacký Jakub | 10

Socratic: Tahle appka zvládne matematiku za vás

Socratic: Tahle appka zvládne matematiku za vás

23.  4.  2017 | Miksa Martin | 3

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

Galaxy S8 prý má nejlepší displej na světě. Podívali jsme se mu na zub

** DisplayMate tvrdí, že Galaxy S8 má nejlepší displej současnosti. ** Prohnali jsme ho optickou sondou a máme k tomu také co říct. ** Jak je to s domovským tlačítkem a jeho citlivostí na sílu doteku?

23.  4.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 50

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

Cukrovka je výzvou pro technologické společnosti, bojovat proti ní chce i Apple

** Cukrovka, je chronické onemocnění, které trápí stále více lidí. ** Cílem léčby je snaha o plnohodnotný život pacienta. ** Apple pracuje na vlastním řešení pro diabetiky.

22.  4.  2017 | E15.cz , Tomeš Michal | 2