ZTE porazí Apple ve ForceTouch? Leda ve snu! [názor]

ZTE představilo mobil s ForceTouch displejem, Apple tak učiní během příštích dní. Kdo jej začne první prodávat? A není to nakonec úplně jedno?

Na sílu doteku citlivý displej Force Touch má být největší technologickou novinkou iPhonu 6s (premiéra 9. září). Už poněkolikáté v historii se však zdá, že Apple nebude první…

S představením takového telefonu určitě ne, protože ZTE Axon Mini byl světu představen už před měsícem. Datum uvedení na trh je otázkou. ZTE už prošlo všemi formalitami, které jsou nutné pro vstup produktu na domácí trh, ale datum není známé. iPhone 6s sice ještě nebyl představený, ale s jeho uvedením na trh Apple příliš otálet nebude.

Klepněte pro větší obrázek
„Mini“ v názvu dnes znamená 5,2" displej (technologie Super AMOLED). Na tiskové konferenci se nesmělo fotit (vítejte v Číně), a tak obrázků mnoho není, tento zveřejnil web Gizmochina.com.

Názor

Média se zabývají tím, kdo bude první, ale ono to vlastně nemá význam. Nerad bych prvoplánově pěl chválu na Apple, neznám technologii, kterou disponuje ZTE, vycházím pouze z vlastních zkušeností a z podobných případů v minulosti. ZTE možná o pár dní získá „force touch prvenství“, ale srovnání obou displejů bude jako Formule 1 vs. otlučený Trabant z lokálního demoličního derby.

Apple ovládá celý ekosystém – postaví hardware, uzpůsobí pro něj software, dá nové funkci ergonomický smysl a celé to doladí k dokonalosti. Jestli někdo umí zavést novou technologii, pak je to Apple. ZTE ve stejné disciplíně stojí někde na druhém konci žebříčku. Kdysi jsem na veletrhu viděl jejich první čtečku otisků prstů. Ano, měli ji krátce po Applu, ale byla špatná. Pak se chlubili prvním scannerem oční duhovky. Nebylo to nic jiného, než software přes čelní fotoaparát vyhledávající oči. Jakékoliv oči. O unikátní struktuře oční duhovky nemohla být řeč.

Opět zdůrazňuji: Axon Mini jsem neviděl. Ale nedivil bych se, kdyby jeho „force touch“ byl podobně neslavný jako první čtečka otisků prstů a první scanner oční duhovky „Made by ZTE“.

Témata článku: Apple, ZTE, Technologie, Axon, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 6s, Apple iPhone 6s 128GB, Apple iPhone 6s 64GB, ZTE Axon mini

65 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Petko Kotov 30. 8. 2015 21:11:38
    doteraz som si myslel, ze tieto retardovane automobilove prirovnania...
  • Samone 27. 8. 2015 20:08:48
    A tenhle "článek " psal ortodoxní vyšinutý fanda applu nebo profesionální...
  • PetrS8500Wave 27. 8. 2015 18:00:39
    Chocholoušek bude mít zase co dělat :-)
Určitě si přečtěte

První v republice. V Děčíně zaplatíte v MHD bankovní kartou či náramkem

První v republice. V Děčíně zaplatíte v MHD bankovní kartou či náramkem

** Děčín uvedl víceúčelovou kartu. Platí v MHD i v obchodech ** Jde o první projekt svého druhu v Evropě ** Dopravní podnik si slibuje rychlejší odbavování cestujících

Dnes | E15.cz , Schwarzmann Marek | 5