ZTE představilo svůj tablet. Má konkurovat Samsungu

ZTE Light je typ zařízení, které už na trhu máme. 7" displej, Android a telefonní funkce. Proti drahému Galaxy Tabu chce ZTE zaútočit hlavně cenou.

Druhý největší čínský výrobce mobilní techniky ZTE vstoupí do světa tabletů. Společnost představila zařízení s názvem ZTE Light, půjde o tablet s operačním systémem Android a schopností telefonovat. Více než etalonu třídy tabletů iPadu se čínská novinka bude podobat zařízení od Samsungu. Stejně jako Galaxy Tab bude mít sedmipalcový dotykový displej a možnost telefonovat.

ZTE poslední dobou agresivně tlačí trh ke snižování cen mobilů. Využívá k tomu open source licenci Androidu, v portfoliu má hned několik smarphonů s touto platformou. Navíc vyrábí brandované telefony pro světové operátory (čtěte Orange San Francisco: svobodomyslný Android), zde pak vychází koncová cena pro zákazníka ještě výhodněji. S podobným cenovým nátlakem chce čínský producent přijít i ve třídě tabletů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Největší vrásky na čele způsobí pravděpodobně Samsungu, který na svém Galaxy Tabu používá stejnou platformu a celkově má se ZTE Light podobné parametry. Čínský tablet nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 480 × 800 bodů, na kterém poběží Android 2.1. V přístroji o hmotnosti lehce nad 400 gramů najdeme i telefonní 3G modul pro datové přenosy, hlas i SMS. Nechybí Wi-Fi, GPS ani fotoaparát.

ZTE se chlubí, že jejich tablet už si naobjednalo několik světových operátorů a koncových prodejců, konkrétní jména ale společnost neprozradila. Zatím se mlčí i o ceně, odhady se pohybují kolem 10-12 tisíc korun.

Témata článku: Samsung, ZTE, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • legnaw 21. 10. 2010 10:41:39
    display sa podla oficialnej spravy nevymkne priemeru.... iba...
  • legnaw 21. 10. 2010 10:21:09
    omyl... Orange frisco ma 3,7" OLED (nie AMOLED) btw som zvedavy s akou...
  • eLzyx 20. 10. 2010 23:17:04
    ZTE má jednu zásadní featuru navíc, kvůli které bych si podobný levný...