Jak naučit Nokii N80 volat přes internet

Nokia N80, kdo by jí neznal. Jeden z nejvybavenějších chytrých telefonů se Symbianem je mimo jiné vybaven také Wi-Fi. Přímo by se proto nabízelo využít jej k internetovému telefonování stejně jako modely E61 a E60, které jsou pro VoIP přizpůsobeny. V jejich nabídkách také proto najdete možnost vytočení hovoru vedeného přes internet. Volání přes internet prostřednictvím mobilu u nás poskytuje Volný.

Existuje cesta, jak obyčejnou Nokii N80 internetovému volání naučit. Stačí do ní dostat firmware z Nokie N80 Internet Edition. Ta totiž telefonovat přes internet dokáže. Kromě softwaru je však mírně přizpůsoben i hardware telefonu, aby výkonově na VoIP stačil. Nemáme možnost ověřit, zda si běžné Nokie N80 s VoIP bez problémů poradí, ale zřejmě ano. V diskusních fórech si nikdo nestěžuje.

Klepněte pro větší obrázek 

Postup přehrání firmwaru ale není jednoduchý a chce to silné nervy – ne každý se dobere zdařilému výsledku. A pokud se vám telefon podaří paralyzovat, musíte za opravu v servisu zaplatit. Záruka se na takové hrátky pochopitelně nevztahuje. Dále ještě hrozí, že přijdete o českou lokalizaci.

Postupy, jak z běžné Nokie N80 vytvořit N80 Internet Edition, najdete například zde (v angličtině):

Kromě možnosti internetového telefonování získáte i některé nové internetové služby v nabídce. Přestože je postup trochu riskantní, možná jej přeci jen někdo otestuje a poskytne návod pro české uživatele.

Podobně lze upgradovat i Nokii N73 na Nokii N73 Internet Edition nebo Nokii N73 Music Edition.

Klepněte pro větší obrázek 

Diskuze (5) Další článek: A zase další iPhone

Témata článku: Nokia, Nokia N73, Nokia N73 Music Edition, Nokia N80, Internet, Jak, Volat, Pře


Určitě si přečtěte