Meteoservis WM: zapomeňte na efekty, tohle je skutečná předpověď pro ČR

Poslední dobou se v mobilních telefonech rozmáhá móda předpovědi počasí. Rozpoutalo ji zřejmě TouchFLO od HTC a následovali mnozí další nejen na platformě Windows Mobile. V drtivé většině příkladů je však na prvním místě design a ergonomie – hlavně aby ty deštivé mraky na displej přijely nějakým efektním způsobem a dobře se to ovládalo. Samotná informace zůstává na pozadí – na celý den musí stačit jediná grafická ikonka doplněná údajem o teplotě. Problém také je, že jde často o mezinárodní systémy, a tak si v České republice vyberete maximálně Prahu a Brno…

Dnes si krátce představíme aplikaci, která nepochází od zahraničního designéra, ale od českých meteorologů. Možná už cítíte ten rozdíl… Meteoservis WM má své mouchy, ale informační hodnota je nesrovnatelně vyšší než u kteréhokoliv konkurenta. Hlavními výhodami jsou podrobné informace, předpověď si můžete nechat zobrazit po jednotlivých hodinách. Numerický model předpovědi je ověřený léty praxe, další velkou výhodou je možnost přesné lokalizace polohy uživatele. V neposlední řadě také potěší, že je software zdarma.

Více se o aplikaci nebudu rozepisovat, na stránkách Meteoservisu o ní totiž najdete vyčerpávající článek v němž najdete také odkazy na stažení a instrukce k instalaci.

Klepněte pro větší obrázek 
Pro informace nemusíte nikam chodit, mohou být přímo na obrazovce Dnes
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tady vidíte srovnání obou verzí programu – jak pro dotyková „okna“, tak i pro smartphony ovládané výhradně klávesnicí
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Možnosti nastavení aplikace
Diskuze (20) Další článek: Ceny za SMS a data v zahraničí výrazně klesnou

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Efekt, Předpověď, Informační hodnota, Pře


Určitě si přečtěte