Nejlepším fotomobilem roku se stává...

Bez dvou dní přesně před rokem jsme psali o udělení ceny TIPA „pro nejlepší mobilní fotografické zařízení“ tehdy velmi žhavé novince – Nokii N95. Rok se s rokem sešel a stejné ocenění dnes obdržel jeden z nástupnických modelů původní N95. Nejde o N95 8GB, to by bylo moc jednoduché, ověnčena byla Nokia N82. Konec konců krok je to celkem logický, konstruktéři telefonu se od kvalitního základu odpíchli dalšími zlepšeními. Nejvýznamnější inovací je přidání xenonového blesku, pochválit lze také pro mobily novou funkci geotagging, která do EXIFu fotografií přidá informaci o zeměpisné poloze, kde byly pořízeny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pokud budeme pro N82 hledali fotografickou konkurenci, pak musíme zmínit Sony Ericsson K850i (jeho fotografické kvality můžete posoudit v rozsáhlém fototestu) a zejména pak Samsung G810 (několik fotografií najdete v testu telefonu). Ten Nokií nastavenou laťku překonal integrací trojnásobného optického zoomu. TIPA však nezveřejňuje ani druhá či třetí místa, ani nominované konkurenty, a tak nevíme, proti komu N82 stála. Fotografické kvality vítěze můžete posoudit v samostatné kapitole redakčního testu, nebo v příslušné kategorii galerie fotomobilů.

TIPA Awards jsou každoročně udílená ocenění pro produkty, které se dotýkají oblasti fotografování. TIPA (Technical Image Press Association) je největší evropskou tiskovou asociací zaměřenou na obraz a fotografii.

Diskuze (20) Další článek: Vyzkoušejte rychlost mobilního internetu v prodejnách Vodafonu

Témata článku: Nokia, Nokia N82, Samsung G810, Sony Ericsson K850i, Lasso, Rok, Nejlepší foto, Foto, Udělení ceny, Nejlepší fotomobil, Kvalitní základ


Určitě si přečtěte