AirSense: Alergie a astma pod digitální kontrolou

Některou z alergií v České republice trpí na dva a půl miliónů lidí, celosvětově je možné za alergika označit každého osmého člověka. To už je slušná cílová skupina, co říkáte? Právě na ni cílí AlerSense – drobné zařízení, které se přes Wi-Fi připojí ke cloudové službě a z ní se data dostanou až do mobilní aplikace ve smartphonu. Alergik/astmatik si tak snadno ohlídá výskyt látek, které otravují jeho život. Pod dohledem je pyl, plísně, roztoči, zvířecí srst a těkavé látky, přístroj sleduje i základní veličiny, jako je teplota a vlhkost vzduchu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jednoduchou indikaci stavu prostředí zajišťují i diody přímo na zařízení.

Zajímavé je, že zařízení poskytuje hrubá data, která mohou pro každý z uživatelských profilů znamenat něco jiného. Jeden tak dostane alarm varující před pylem, který jinému nevadí. Jeden uživatel může dostávat informace z vícero zařízení, která mohou být rozmístěná doma, v práci či ve škole. 

Systém zpracovává zpětnou vazbu od jednotlivých uživatelů, neustále se učí a buduje tak stále přesnější profil. Na základě vývojové křivky a znalosti kritické hladiny umí AlerSense s předstihem upozornit, že se blíží krizové období.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka mobilní aplikace AirSense

AlerSense bude stát 250 dolarů, pokud objednáte v předprodeji, bude to jen 160 dolarů, tedy asi pět tisíc korun. Start prodeje je plánovaný na duben a zatím pouze pro USA a Kanadu.

Diskuze (5) Další článek: Testujeme Samsungy Galaxy A3 a A5 (2016) [video]

Témata článku: , , Air, Zvíře, ASTM, Digital, Drobné zařízení, Uživatelský profil, Alergik, Milión lidí, Jednotlivý uživatel, Digit, Cílová skupina