Alcatel One Touch a Paris Incubateurs spouštějí podnikatelský inkubátor pro mobilní technologie

Společnosti ALCATEL ONE TOUCH a Paris Incubateurs podepsaly dohodu o partnerství, jehož cílem je rozvíjet inkubační program pro nově vznikající projekty podnikající v oboru mobilních technologií.
Alcatel One Touch a Paris Incubateurs spouštějí podnikatelský inkubátor pro mobilní technologie

Přihlášky do nově vzniklého inkubačního programu mohou zájemci posílat do 18. listopadu letošního roku. Následně budou vybrány nadějné start-upy, které dostanou prostor využívat odborné zázemí přední světové společnosti v produkci a prodeji mobilních telefonů a specialistů týmu Paris Incubateurs. Tato iniciativa dává francouzským i mezinárodním start-upům příležitost pro rozjezd vlastního podnikání a možnost nabízet své produkty a řešení zákazníkům společnosti ALCATEL ONE TOUCH.

Projekt je zaměřen na tři oblasti:

  • Mobilní technologie: od baterií k novým materiálům, od fotoaparátů po antény, od audio systémů po datovou bezpečnost
  • Nové objekty: od propojených objektů (správa a identifikace aplikací, křížová interakce přístrojů, senzory, hodinky, náramky, termostaty, automatická domácí zařízení, TV) k příslušenství (bezdrátové nabíjení, NFC…)
  • Mobilní aplikace: média, zábava, služby založené na poloze (LBS), sociální sítě…

ALCATEL ONETOUCH nabídne vybraným společnostem lidské a technické zdroje a bude je podporovat i v jiných oblastech (testy mobilních terminálů, technická podpora, zpětná vazba, komunikace a co-brandingové operace). Cílem je rozvíjet obchodní partnerství a pomoci nově vzniklým firmám v přístupu na trh.

Díky více než 300 fungujícím start-upům disponuje Paris Incubateurs odborností v oblasti inkubace firem a zkušenostmi s jejich podporou (ekosystém, vzdělávání, odbornost, kolaborativní workshopy a akce zabývající se rozvojem podnikání, fundraisingem a marketingem). Může také nabídnout prostory pro mladé inovativní společnosti v Paříži (kanceláře, logistické služby, zasedací místnosti).

Vybrané start-upy budou sídlit v nové budově „Boucicaut“ v Paříži, kde již fungují tři inkubační programy nazvané „design“, „elektronické zdravotnictví“ a obecnější „město zítřka“.

Projekty se zájmem o spolupráci se mohou zapojit prostřednictvím internetové platformy ParisIncubateurs.com

Témata článku: Tiskové zprávy