Andrea Gaal ředitelkou globálního prodeje Sony Mobile

Andrea Gaal ředitelkou globálního prodeje Sony Mobile

Vídeň/Praha, 1. března 2012 – Novou členkou globálního managementu společnosti Sony Mobile Communications se stala Andrea Gaal, která koncem ledna nastoupila na pozici ředitelky globálního prodeje a distribuce, kde bude zodpovídat za vedení prodeje a distribučních kanálů po celém světě.

Od roku 2001 měla Andrea Gaal, rodačka z Rakouska, rozhodující úlohu ve vytvoření pobočky nové firmy Sony Ericsson v Rakousku a Švýcarsku na pozici generální ředitelky. Po osmiletém úspěšném působení na evropském trhu se Andrea Gaal stala generální ředitelkou v Kanadě, kde zůstala do roku 2010. Poté opět přesídlila do Evropy, kde až do současnosti řídila trh střední a východní Evropy celkem v 11 zemích. Vzhledem ke strategické restrukturalizaci byl pak tento region spojen s dalšími osmi zeměmi a vznikla nová oblast střední EvropyCU CE (“Customer Unit Central Europe”), nyní pod vedením Gerharda Sturma se sídlem v Düsseldorfu, která zahrnuje následujících 19 zemí: Albánie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Chorvatsko, Kosovo, Lichtenštejnsko, Maďarsko, Makedonie, Moldávie, Německo, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Srbsko a Švýcarsko.

„Nová pozice v rámci společnosti bude pro mě opět zajímavou zkušeností, protože právě oblast prodeje prochází v současné době velkými změnami po celém světě a každá přeměna je zároveň příležitostí k dosažení dalších inovací a rozvoje,“ uvedla Andrea Gaal o své nové pozici ve společnosti Sony Mobile Communications.

Témata článku: Tiskové zprávy