Apple Watch jsou na světě. Rovnou ve dvou velikostech

Apple představil vymodlené chytré hodinky. Pojmenoval je jednoduše Apple Watch a nastínil, jak bude vypadat jejich prostředí.

Největší překvapení (i když trochu očekávané) si Tim Cook nechal na samý závěr dnešní keynote. I legendární poznámku Steva Jobse použil: „One more thing...“ A pak představil světu chytré hodinky Apple Watch.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jak to u Applu bývá, design rozdělí technologické fandy na dva tábory. Co na Watch říkáte vy?
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Tři řady, dvě velikosti, nespočet materiálů a barev.

Design hodinek není podle očekávání tuctový, i když proti různým konceptům a maketám prezentovaných fanoušky mnoho měsíců zpátky vypadají zase jinak. Hodinky mají obdélníkový ciferník s dotykovým displejem, nerezovým rámem a keramickými zády. Existují ve dvou velikostech 38 a 42 mm (pro pánské a dámské zápěstí) se stříbrným, černým nebo zlatým okrajem a s mnoha různými řemínky, které se mimo materiálu liší i ve způsobu upínání.

Dotykový displej kryje k okrajům lehce zahnuté safírové sklo. Displej odlišuje pohyb (swipe) a dotek (tap). Dlouhým dotykem (force touch) se v prostředí hodinek dá vyvolat kontextová nabídka. Mimo tyto úkony se dá pohybovat také otáčením výrazného bočního mechanického čudlíku ve tvaru koruny. Takto můžete například rolovat seznamy nebo zoomovat v galerii. Stiskem korunového tlačítka se vracíme na domovskou obrazovku. Dále je do rámu vsazeno i tlačítko pro ovládání vestavěné komunikační aplikace.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
foto: The Verge

Hodinky fungují klasicky ve spojení se smartphonem, dokážou například upozornit na příchozí hovor, zobrazit notifikace, ale také umí porozumět otázce napsané v textové zprávě a nabídnout odpovídající přednastavené odpovědi. Virtuální klávesnici v nich nenajdeme, takže odpovídat na zprávu je kromě těchto odpovědí nebo emotikonů nutné diktováním textu. Vše je možné díky vestavěnému enginu Siri, známému z iPhonů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Hodinky obsahují také senzory, které slouží mimo jiné ke sledování vašich fitness aktivit. Jedná se zejména o akcelerometr a měřič srdečního tepu. Senzory jsou dobře patrné na rubové straně hodinek. Apple Watch neobsahují GPS, a tak je pro sledování polohy nutné spojení se smartphonem. K záznamu aktivit slouží aplikace Fitness a Workout, ke kterým se dostanete přímo z hodinek. Podrobnější data a grafy si zobrazíte na spárovaném smartphonu. Za zmínku rozhodně stojí vestavěné NFC (hodinky budou podporovat službu Apple Pay) a bezdrátové nabíjení.

Klepněte pro větší obrázek 
Indukční nabíjení. Spíše než bezdrátové je bezkonektorové. Nabíječku na hodinkách drží magnet. 

Vedle dvou velikostí hodinek Apple připravil celkem trojici modelů Apple Watch, Apple Watch Sport a Apple Watch Edition. Lišit se budou barvou ciferníku a řemínky. Poslední jmenovaný model je exkluzivní edicí z 18karátového zlata. Hodinky budou kompatibilní pouze s iPhonem 6, 6 Plus, 5, 5S a 5C. O podpoře jiných platforem nepadla zmínka. Apple představil svoje hodinky Watch hodně s předstihem, na rozdíl od iPhonů totiž půjdou do prodeje až na začátku roku 2015. Cena základní verze nebude podle očekávání lidová, ve Spojených státech to bude 349 dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
Kompatibilita hodinek Apple Watch bude zajištěna pouze s pěti nejnovějšími iPhony (foto: The Verge)
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
...a vězte, že bez iPhonu to nebude mít smysl.

Témata článku: Apple, Příslušenství

165 komentářů

Nejnovější komentáře

  • mumintroll 13. 9. 2014 18:25:32
    Uz sa vie kolko vyzdria na nabitie? Nikde som to nenasiel. Stavim sa ze 1...
  • DuckDaffy 13. 9. 2014 14:01:48
    Revoluce 2.0, i když trochu hůře načasovaná. Těším se, až předevedou...
  • cabman 11. 9. 2014 19:46:32
    No jestli to bude fungovat tak to bude první úspěch v tomto zarostlém...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

** Nový typ hodinek se chlubí tím, že je nebudete muset připojovat k nabíječce ** Nabíjení probíhá pomocí známého principu kinetické energie ** Stačí ale tato technologie na chod chytrých hodinek?

10.  7.  2017 | Javůrek Karel | 10

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

** Varta je odolná, iGet má praktickou přísavku. ** AVACOM indikuje rychlé nabíjení. ** CellularLine ukazuje stav nabití v procentech.

9.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení