3G videohovor: mohu jej odmítnout? A jaké jsou další možnosti?

V diskuzi u včerejší bleskovky, oslavující první redakční videohovor, se objevil dotaz, jestli příjemce pozná příchozí videohovor od běžného hlasového hovoru. A také, jestli lze video odmítnout a volat normálně. Odpověd by mohla být zajímavá pro více čtenářů, proto volím také formu samostatné bleskovky.

V obou těchto případech záleží na telefonu, obecně ale lze říct, že tuto funčnost nabízejí všechny. V redakci testujeme na Nokii N70 a na Sony Ericssonu K600i:

Nokia N70: Při příchozím hovoru se na displeji ukáže ikonka videokamery a pod číslem/jménem je nápis Videohovor.

 
Příchozí videohovor • příchozí hlasový hovor (3G je jméno v telefonním seznamu)

Stisknutím zeleného tlačítka se hovor rovnou přijme, pokud ale postupujete přes kontextovou nabídku Volby, Přijmout, telefon se zeptá: „Povolit odeslání video obrazu volajícímu?“ Zvolíte-li „Ne“, případně chvíli počkáte (tj. nevyberete nic), druhé straně se váš obraz neodešle. V nastavení si můžete vybrat statický obrázek, který druhá strana uvidí.


Kontextová nabídka u zvonícího telefonu • volba pro odeslání obrazu • vy vidíte, druhá strana ne

Volbou Použ. vid. na pravém kontextovém tlačítku se vysílání obrazu povolí, z kontextové nabídky jej lze posléze zase vypnout. Položka Změnit poř. obrázků přehodí váš obraz do velké plochy displeje a protější stranu schová do malé ikony. Hodí se to v případech, kdy chcete volanému něco ukázat – s velkým hledáčkem se „lépe míří“. Můžete používat i dvojnásobný digitální zoom.

   
Po stisknutí tlačítka Použ. vid. • volby pro odesílání videa • změna pořadí obrázků •
nastavení statického obrázku (u Nokie to nelze provést během hovoru)

Sony Ericsson K600i: Na displeji podle velké ikony poznáte, jestli příchází běžný nebo videohovor – ale pouze v případě, kdy ke jménu v seznamu nemáte přiřazen obrázek; ten totiž ikonu přebije. Z kontextové nabídky lze posléze kameru vypnout, na protější telefon se pošle jen statický obrázek (také si jej můžete vybrat, dokonce i během hovoru).

 
Standardní statický obrázek, který posílá Sony Ericsson • můžete si vybrat jakýkoli grafický soubor

Kameru se mi při příchozím hovoru nikdy nepodařilo vypnout tak rychle, aby protějšek vůbec nic neviděl. Sony Ericsson ale nabízí volbu přijímat videohovory s vypnutou kamerou, kdy ji zapnete jen v případě, když opravdu chcete.

Rovněž u Sony Ericssonu K600i lze z kontextové nabídky přepnout obrázky, malou ikonu je dokonce možné úplně vypnout. Fotoaparát také může snímat v nočním režimu, ze tří stupňů lze vybrat kvalitu (u nejvyšší je obraz více trhaný), dá se vybrat zrcadlový obraz. Přímo během hovoru je možné nastavovat kompenzaci expozice a používat dvojstupňový digitální zoom.

Témata článku: 3G, ODM, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K600i, První red, Možnost, Videohovor

Určitě si přečtěte

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

Xiaomi není výrobce. Přečtěte si, jak funguje tenhle fenomén

** Xiaomi je fenomén a dělá věci jinak. ** Do zákulisí nás nechá nahlédnout odborník na čínský trh. ** Pojem „výrobce“ dnes neznamená, co si patrně myslíte.

12.  7.  2017 | Posejpal Jan | 29