3G videohovor: mohu jej odmítnout? A jaké jsou další možnosti?

V diskuzi u včerejší bleskovky, oslavující první redakční videohovor, se objevil dotaz, jestli příjemce pozná příchozí videohovor od běžného hlasového hovoru. A také, jestli lze video odmítnout a volat normálně. Odpověd by mohla být zajímavá pro více čtenářů, proto volím také formu samostatné bleskovky.

V obou těchto případech záleží na telefonu, obecně ale lze říct, že tuto funčnost nabízejí všechny. V redakci testujeme na Nokii N70 a na Sony Ericssonu K600i:

Nokia N70: Při příchozím hovoru se na displeji ukáže ikonka videokamery a pod číslem/jménem je nápis Videohovor.

 
Příchozí videohovor • příchozí hlasový hovor (3G je jméno v telefonním seznamu)

Stisknutím zeleného tlačítka se hovor rovnou přijme, pokud ale postupujete přes kontextovou nabídku Volby, Přijmout, telefon se zeptá: „Povolit odeslání video obrazu volajícímu?“ Zvolíte-li „Ne“, případně chvíli počkáte (tj. nevyberete nic), druhé straně se váš obraz neodešle. V nastavení si můžete vybrat statický obrázek, který druhá strana uvidí.


Kontextová nabídka u zvonícího telefonu • volba pro odeslání obrazu • vy vidíte, druhá strana ne

Volbou Použ. vid. na pravém kontextovém tlačítku se vysílání obrazu povolí, z kontextové nabídky jej lze posléze zase vypnout. Položka Změnit poř. obrázků přehodí váš obraz do velké plochy displeje a protější stranu schová do malé ikony. Hodí se to v případech, kdy chcete volanému něco ukázat – s velkým hledáčkem se „lépe míří“. Můžete používat i dvojnásobný digitální zoom.

   
Po stisknutí tlačítka Použ. vid. • volby pro odesílání videa • změna pořadí obrázků •
nastavení statického obrázku (u Nokie to nelze provést během hovoru)

Sony Ericsson K600i: Na displeji podle velké ikony poznáte, jestli příchází běžný nebo videohovor – ale pouze v případě, kdy ke jménu v seznamu nemáte přiřazen obrázek; ten totiž ikonu přebije. Z kontextové nabídky lze posléze kameru vypnout, na protější telefon se pošle jen statický obrázek (také si jej můžete vybrat, dokonce i během hovoru).

 
Standardní statický obrázek, který posílá Sony Ericsson • můžete si vybrat jakýkoli grafický soubor

Kameru se mi při příchozím hovoru nikdy nepodařilo vypnout tak rychle, aby protějšek vůbec nic neviděl. Sony Ericsson ale nabízí volbu přijímat videohovory s vypnutou kamerou, kdy ji zapnete jen v případě, když opravdu chcete.

Rovněž u Sony Ericssonu K600i lze z kontextové nabídky přepnout obrázky, malou ikonu je dokonce možné úplně vypnout. Fotoaparát také může snímat v nočním režimu, ze tří stupňů lze vybrat kvalitu (u nejvyšší je obraz více trhaný), dá se vybrat zrcadlový obraz. Přímo během hovoru je možné nastavovat kompenzaci expozice a používat dvojstupňový digitální zoom.

Diskuze (21) Další článek: Máme killer application pro 3G: porno, warez, MP3, zkrátka P2P

Témata článku: 3G, ODM, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Sony Ericsson K600i, První red, Videohovor, Váš obraz, Možnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31