3GSM: Motorola Q se bude prodávat i ve verzi pro UMTS

Motorola ukázala na 3GSM kongresu veřejnosti svůj nový komunikátor s Windows Mobile 5.0, model nesoucí označení „Q“. Ten je již od léta minulého roku v povědomí uživatelů, ale s možností živého setkání potvrdila Motorola novinářům, že plánuje prodávat i verzi pro UMTS (původní verze je určena jen pro CDMA sítě). Na zařízení s QWERTY klávesnicí dosahuje tloušťka „qéčka“ neuvěřitelných 11,5 milimetru.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola Q

O propojení s okolím se postarají infraport, Bluetooth a konektor miniUSB. Na zádech je 1,3 Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou, UMTS verze by měla dostat přídavnou kamerku pro videohovory. Slot pro paměťové karty je typu miniSD a konečně displej dosahuje jemného QVGA rozlišení (320 × 240 bodů) při 65 tisících barvách. V prodeji by se měly objevit dvě barevné varianty - černá a stříbrná. Původní CDMA verze dorazí na pulty obchodů do měsíce, UMTS modifikace potom ve třetím čtvrtletí roku 2006.

Diskuze (1) Další článek: Samsung Z560: nejrychlejší datové véčko míří do Evropy (první pohled)

Témata článku: Motorola, 3G, Motor, UMTS

Určitě si přečtěte