3GSM: tři nové Benq-Siemensy - 3,2 Mpx v mobilu a HSDPA

Ani Benq-Siemens nezahálí a hned první den na 3GSM kongresu představuje svá nová dítka. Nejzajímavějším je asi véčko s označením EF91. Integrovaný fotoaparát totiž nabízí vysoké fyzické rozlišení 3,2 Mpx. Nic to nepoví o výsledné kvalitě, ale je to dobrý příslib. K tomu automatické ostření, sedminásobný digitální zoom s bleskem a funkce pořizování videozáznamů. Displej s úhlopříčkou dva palce disponuje QVGA rozlišením (240 × 320) a 262 tisíci barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Benq-Siemens EF91


Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Telefon podporuje standard HSDPA, což je mnohem rychlejší varianta současného UMTS. Všechna data mohou být uložena na karty typu microSD, pro komunikaci s okolím se použije Bluetooth. Benq-Siemens EF91 se dostane do prodeje v létě tohoto roku. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Druhým představeným je EF51. Zejména hudební telefon, se kterým se bude v zavřeném stavu zřejmě velmi dobře pohybovat ve skladbách a celých playlistech. Klasická alfanumerická klávesnice se totiž objeví až po odklopení spodní části předního krytu. Displej má úhlopříčku 1,6 palce, je aktivní TFT s 262 tisíci barev a nabízí rozlišení 128 × 128 pixelů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Benq-Siemens EF51

Vedle FM rádia umí EF51 přehrávat i soubory ve formátu MP3, WMA, AAC a AAC+. Zajímavou funkcí bude možnost započetí přehrávání skladby jen podle hlasového příkazu majitele. Uvidíme, jak bude fungovat ve skutečnosti. Součástí výbavy je i simulace prostorového zvuku a šestipásmový grafický ekvalizér. Písničky spočinou na paměťových kartách miniSD, s přenosem z počítače pomůže USB kabel, funkce Mass Storage není zatím vyřešena. Vestavěný fotoaparát má rozlišení 1,3 Mpx. V černé a bílé barevné variantě se Benq-Siemens EF51 objeví na pultech obchodů ve druhém čtvrtletí roku 2006.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jedním z nejtenčích UMTS telefonů na trhu pak bude model S81. Jeho třetí rozměr dosahuje výborných 13 milimetrů. Pro videohovory je připravena druhá kamera na přední straně s VGA rozlišením. Hlavní fotoaparát má pak klasických 1,3 Mpx, zajímavý je desetinásobný digitální zoom. S přisvětlením scény pomůže LED dioda. Displej je dvoupalcový, s 262 tisíci barev a rozlišením 176 × 220 obrazových bodů. Pomocí karet microSD se dá rozšířit 30MB vnitřní prostor paměti až do velikosti 1 GB. Model S81 bude k dostání od druhého kvartálu tohoto roku v černo-stříbrné variantě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Benq-Siemens S81

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (15) Další článek: 3GSM: tři nové Nokie 6131, 6070 a 6136

Témata článku: Benq, Siemens, 3G, Benq-Siemens EF51, Benq-Siemens EF91, Benq-Siemens S81, Mobil, MPx

Určitě si přečtěte