3M ukázalo videoprojektor pro mobilní zařízení

Z veletrhu CES přichází nové informace o zajímavých mobilních produktech, které zase o kousek vylepší komfort používání funkcí mobilních zařízení. Novinkou je miniaturní barevný LED videoprojektor 3M pro promítání multimédií z mobilních zařízení. Vědci 3M dokázali do sotva půl palce velkého zařízení vestavět optiku v kombinaci s novou speciální technologií LCOS (liquid crystal on silicon) pro generování obrazu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Drobné zařízení s velkým výkonem, na CES bylo vestavěno do plastového těla

Projektor 3M umí ukázat plně barevný obraz a video v rozlišení VGA při svítivosti 10 lumenů. Dle tiskové zprávy může mít obraz až 40 palců v úhlopříčce, podívejte se na ukázková videa z použití za světla i temna, v praxi to nevypadá vůbec špatně.

TIP: kolegové ze Živě.cz jsou v Las Vegas a projektor nafotili. Obrázky najdete zde.

3M nebude prodávat finální produkt samostatně a rozhodně nejde o prototyp. Dle vyjádření představitelů 3M jsou projektory už teď k dispozici pro další výrobu a již byly zahájeny jednání s výrobci mobilních zařízení. Jejich jména jsou zatím tajná, ale první kousky s vestavěným projektorem by měly být dostupné již za několik málo týdnů. Ze spekulací se dá očekávat spolupráce s Apple pro vývoj upraveného iPodu, nereálným snem by nemusela být možná implementace do mobilních telefonů. 3M v této souvislosti sdělilo, že vynalezenou technologii lze dále vylepšovat a související projektory samozřejmě zmenšovat, tudíž by nároky na jejich vestavbu do konstrukcí mobilních telefonů měly hravě splnit.

Témata článku: Příslušenství, Acer Liquid, Mobilní zařízení, Mobil, Zařízení

Určitě si přečtěte

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

Jak vybrat mobil, když se bojíte rozbitého displeje

** Takový výběr je jednoduchý, ale takový mobil pravděpodobně nechcete. ** Takže se zaměříme na výběr ochrany. Jaké pouzdro vybrat? ** Připravte se, že bez kompromisu to nepůjde.

8.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 20

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

Google Pixel Buds: Umělá inteligence na provázcích

4.  10.  2017 | Kůžel Filip | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení