3M ukázalo videoprojektor pro mobilní zařízení

3M ukázalo videoprojektor pro mobilní zařízení

Z veletrhu CES přichází nové informace o zajímavých mobilních produktech, které zase o kousek vylepší komfort používání funkcí mobilních zařízení. Novinkou je miniaturní barevný LED videoprojektor 3M pro promítání multimédií z mobilních zařízení. Vědci 3M dokázali do sotva půl palce velkého zařízení vestavět optiku v kombinaci s novou speciální technologií LCOS (liquid crystal on silicon) pro generování obrazu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Drobné zařízení s velkým výkonem, na CES bylo vestavěno do plastového těla

Projektor 3M umí ukázat plně barevný obraz a video v rozlišení VGA při svítivosti 10 lumenů. Dle tiskové zprávy může mít obraz až 40 palců v úhlopříčce, podívejte se na ukázková videa z použití za světla i temna, v praxi to nevypadá vůbec špatně.

TIP: kolegové ze Živě.cz jsou v Las Vegas a projektor nafotili. Obrázky najdete zde.

3M nebude prodávat finální produkt samostatně a rozhodně nejde o prototyp. Dle vyjádření představitelů 3M jsou projektory už teď k dispozici pro další výrobu a již byly zahájeny jednání s výrobci mobilních zařízení. Jejich jména jsou zatím tajná, ale první kousky s vestavěným projektorem by měly být dostupné již za několik málo týdnů. Ze spekulací se dá očekávat spolupráce s Apple pro vývoj upraveného iPodu, nereálným snem by nemusela být možná implementace do mobilních telefonů. 3M v této souvislosti sdělilo, že vynalezenou technologii lze dále vylepšovat a související projektory samozřejmě zmenšovat, tudíž by nároky na jejich vestavbu do konstrukcí mobilních telefonů měly hravě splnit.

Témata článku: Příslušenství, Acer Liquid

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tyky_neČVUT 12. 1. 2008 9:42:25
    Co to meleš?
  • ampa 9. 1. 2008 21:23:34
    ja by som chcel radsej vediet kolko to zozere bankoviek z penazenky........
  • hell on fel 9. 1. 2008 20:59:39
    Tady se scházej jako moc týpci a řešej tady největší volovinu co je...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení