A zase další iPhone

A zase další iPhone

Přestože byl iPhone již představen, na ten „pravý“ od Applu se stále čeká. A to už pěkně dlouho. Z telefonu se stala legenda ještě před tím než vůbec vznikl. Jen se podívejte na různé studie, které vznikly od fanoušků z celého světa. Nyní k nim přibyla další, která je výtvorem českého grafika Martina Šnajdra a na světových fórech sklízí mnoho kladných ohlasů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k tomu, že ochranná známka na název iPhone Applu nepatří, rozhodl se autor pro název iFoun. Design vychází z běžného iPodu černé barvy. Ovládací kolečko nahradila senzorová telefonní klávesnice s čísly. Hlavním ovládacím prvkem je senzorová navigační klávesa v jejímž středu se zobrazují ikony informující o zmeškaném hovoru či zprávě.

Výbavu svému konceptu autor dopřál solidní – nepředpokládám, že by Apple do svého hudebního telefonu nacpal 3Mpx fotoaparát a VGA displej, nicméně několik gigabajtů velká paměť se zdá být samozřejmostí. Zajímavým designovým prvkem je šest různých barevných schémat. Změní se barva podsvícení klávesnice, barva nabídky a také zářící bod na zadní straně. Uživatel si tak může měnit design svého mobilu podle nálady.

Témata článku: Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Ochranná známka

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70