Absurdistán: kvůli levnějšímu iPhonu žaluje Apple a AT&T

Absurdistán: kvůli levnějšímu iPhonu žaluje Apple a AT&T

Počátkem září Apple udělal nevídanou věc. Pro posílení již tak ohromných prodejů zlevnil po dvou měsících iPhone 8 GB z původních 599 dolarů na současných 399 dolarů. Po vlně odporu dříve kupujících pak Apple vrátil každému majiteli iPhonu aktivovaného u AT&T poukázku na 100 dolarů na nákup v Apple Store.

I to ovšem bylo málo pro Dongmei Li, která stála 29. června dlouhé hodiny před započetím prodeje ve frontě na iPhone. O necelé tři měsíce (přesně 24. září) podala ve státe New York na Apple a AT&T žalobu za „diskriminaci ceny, prodávání pod cenou, diskriminaci přirážek, nekalé praktiky a další špatné a zákazníka poškozující jednání“.

Dongmei Li dále ve své žalobě uvádí, že pozbyla možnost prodat iPhone s takovým ziskem, jako mají možnost současní kupující. Argumentuje mimo jiné i grafem vývoje cen akcií Applu, čímž naznačuje, že pro zlevnění neměl Apple žádný důvod. Cítí se poškozena i pouze stodolarovou poukázkou, přičemž za správné považuje darovnání celých 200 dolarů.

Za veškeré škody, jež se na ní měly dopustit Apple spolu s AT&T požaduje Li vyrovnání ve výši jednoho milionu dolarů, dále náhradu způsobené škody určené soudem a zaplacení soudních výloh. Podrobnější výklad naleznete na serveru AppleInsider.

Témata článku: Apple, Apple iPhone 4GB

24 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Wishmaster 9. 12. 2007 23:31:50
    Nejde snad o tu dobu, ale o tu věc samotnou. Jako výrobce si snad můžu...
  • Wishmaster 9. 12. 2007 23:25:08
    Žalovat prodejce za to, že po 3 měsících slevní výrobek? To je demence...
  • 911 3. 10. 2007 20:57:26
    ...vyhraje B-] tam je to klidne mozne.

komerční sdělení

Komerční sdělení