Acer plánuje svůj první smartphone na konec roku

Před časem jsme vás informovali o tom, že Acer kupuje společnost E-Ten. Teď začala po internetu kolovat informace, že první smartphone od Aceru se objeví do konce roku. A rozhodně nezůstane jen u jednoho přístroje, Acer plánuje, že by zisky z prodejů smartphonů měly v příštích pěti letech představovat 10% veškerých firemních výnosů. To je určitě smělý záměr od jednoho z největších světových výrobců desktopů a notebooků. Díky své velikosti a pozici na trhu si Acer může dovolit také plány, ve kterých počítá s prodejem svých nových smartphonů prostřednictvím operátorů.

Zatím stále není jasné, zda bude nové zařízení představeno pod jménem Acer, E-Ten nebo dojde k nějakému kompromisu. Operačním systémem bude každopádně Windows Mobile a bude se jednat o chytrý telefon. Výroba nových Pocket PC byla zastavena, Acer se chce soustředit pouze na trh se smartphony. Osobně tuto strategii trochu nechápu. Stejně jako Acer věřím, že trh se smartphony poroste, proč ale zcela zastavovat vývoj kapesních počítačů, ve kterém si E-Ten vůbec nevedl špatně? Věřme, že Acer si snad vše dobře spočítal a jako uživatel se mohu jen těšit na to, co si pro mě připraví.

Diskuze (10) Další článek: O2 živě: Volejte zdarma. Zaplatí to Kvído

Témata článku: Acer, Rok, První smartphone, Plán, Konec roku, Konec, Ace


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31