Acer se chce zaměřit na smartphony pro virtuální realitu

Acer se chce zaměřit na smartphony pro virtuální realitu

Acer je v segmentu smartphonů pouze okrajovým hráčem a že nemá ambice tuto pozici nijak zásadně měnit, dal nepřímo najevo na letošních dvou velkých akcích v New Yorku a na veletrhu Computex, kde představil spoustu nového hardwaru, ale smartphony mezi nimi nebyly.

Klepněte pro větší obrázek

I když – jedna výjimka by se našla. Je to sférická kamera Acer Holo 360, která má zároveň funkce smartphonu. Firma tak ale produkt přímo nestaví. 4G konektivita má sloužit hlavně k uploadu panoramatických snímků a videí, a telefonní funkce už jsou jen bonusem navíc. Kamero-smartphonový hybrid zatím není v komerční nabídce a otázkou je, zda nakonec v této podobě vůbec půjde na trh.

Holo 360 ale možná ukazuje směr, kterým by se Acer mohl vydat. Podle Strategy Analytics firma už nyní pracuje na nástupnickém modelu, který by měl přinést streamování 360° obsahu v reálném čase pomocí 4G konektivity. Telefonní funkce by měla zůstat zachována. Acer se nakonec může vyprofilovat podobně jako třeba TCL na zařízení pro užší okruh zákazníků, která ale nikdo jiný nevyrábí.

Podívejte se, jak Acer pracuje s rozšířenou i virtuální realitou:

Témata článku: Acer, Příslušenství, Virtuální realita, VR, 360°, Hybridy

1 komentář

Nejnovější komentáře

  • kolik6 18. 6. 2017 10:23:45
    Ten nadpis je podle obsahu asi k uplne jinemu clanku 😕
Určitě si přečtěte