Acer se chce zaměřit na smartphony pro virtuální realitu

Acer se chce zaměřit na smartphony pro virtuální realitu

Acer je v segmentu smartphonů pouze okrajovým hráčem a že nemá ambice tuto pozici nijak zásadně měnit, dal nepřímo najevo na letošních dvou velkých akcích v New Yorku a na veletrhu Computex, kde představil spoustu nového hardwaru, ale smartphony mezi nimi nebyly.

Klepněte pro větší obrázek

I když – jedna výjimka by se našla. Je to sférická kamera Acer Holo 360, která má zároveň funkce smartphonu. Firma tak ale produkt přímo nestaví. 4G konektivita má sloužit hlavně k uploadu panoramatických snímků a videí, a telefonní funkce už jsou jen bonusem navíc. Kamero-smartphonový hybrid zatím není v komerční nabídce a otázkou je, zda nakonec v této podobě vůbec půjde na trh.

Holo 360 ale možná ukazuje směr, kterým by se Acer mohl vydat. Podle Strategy Analytics firma už nyní pracuje na nástupnickém modelu, který by měl přinést streamování 360° obsahu v reálném čase pomocí 4G konektivity. Telefonní funkce by měla zůstat zachována. Tchajwanci budou mít tiskovou konferenci v rámci blížícího se veletrhu IFA 2017, a tak uvidíme, jakým směrem se jejich smartphonový byznys pohne.

Podívejte se, jak Acer pracuje s rozšířenou i virtuální realitou:

Váš názor Další článek: Trh tabletů opět klesl. Někteří hráči z toho ale dokázali vytěžit

Témata článku: Acer, Příslušenství, IFA, 360°, Virtuální realita, Hybridy, Sférická kamera, Konektivita, VR, Strategy Analytics, Rozšířená realita, Tisková konference, Computex, Nástupnický model, Upload, Veletrh, Real, Reálný čas, Funkce, Panoramatický snímek, Realita, Blížící se veletrh, Telefonní funkce, Nový hardware, Vir


Určitě si přečtěte