Adresář z iPhonu na Sony Ericssonech s UIQ

Také se vám líbila ta část prezentace iPhonu, kdy Steve Jobs prstem „roztočil“ adresář a dotykem prstu jej pak zastavil v blízkosti jména, které chtěl vytočit? Ovládání prstem prostřednictvím displeje má své kouzlo a nyní si ho po „applovsky“ můžete užívat i se symbianovými Sony Ericssony (M600i, P990i, W950i).

Klepněte pro větší obrázek
Animovaná ukázka - klikněte na obrázek

Aplikace StarContact je nadstavbou klasického adresáře Symbianu UIQ. Umožňuje rychlé hledání kontaktů prstem, včetně rychlého posuvu se setrvačností, jak to známe z prezentací iPhonu. Navíc na displeji najdete virtuální tlačítka s písmeny, která umožňují rychlé vyhledávání postupným zadáváním jména. To probíhá stejně jako v systému Windows Mobile, tzn. na principu slovníku T9 (tlačítka není nutné volit opakovaně).

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Aplikace se barevně přizpůsobí grafickému schématu

Dále jsou k dispozici dostatečně velké ikony pro volbu každého čísla u kontaktu, které umožní vytočení čísla prstem. Drobnou nevýhodou je, že systém při volbě čísla zaznamená pokus aplikace třetí strany o komunikaci a je nutné potvrdit varovnou hlášku. Ta je ale naštěstí vybavena velkým potvrzovacím tlačítkem, které prstem rovněž snadno zaměříte.

Aplikaci můžete využívat zdarma, ovšem v tom případě budete občas přerušeni zobrazením odkazu na stránku výrobce. Plná verze bez jakýchkoli omezení vyjde na 17,99 dolarů (stahovat a nakupovat můžete zde).

Pro srovnání – originál od Applu:

Diskuze (5) Další článek: Tři SIM karty v jednom telefonu

Témata článku: Sony, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Ericsson, Son


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9