Agile Messenger už bez placení nespustíte

Jak jsme již dříve informovali, společnost Agile Mobile se rozhodla zpoplatnit používání své nejoblíbenějí aplikace, komunikačního klienta Agile Messenger (recenze). Až do nedávné doby bylo omezení zapříčiněné touto změnou možné jednoduše obejít. Stačila jen instalace některé ze starších verzí programu. Při každém spouštění jste pak jen museli odmítnou aktualizaci na nejnovější verzi.

  
Původní verze • nutná aktualizace

A právě toto odmítnutí je od nedávné doby u verze pro Symbian S60 základním kamenem úrazu. Aktualizaci již stornovat nejde, a tak se po stažení asi třísetkilobajtové aplikace dovíte, že bez zaplacení už se na ICQ, MSN nebo další protokoly pomocí Agile Messengeru nedostanete.

  
Instalace • "nová" úvodní obrazovka aplikace

Informace v češtině vám zároveň oznámí, že máte na výběr ze dvou možností platby. Buď si pomocí Premium SMS, která vás vyjde na 79 Kč, zaplatíte jeden měsíc používání, nebo pomocí kreditní karty časově neomezenou licenci. Tato licence vás vyjde na 19,95 USD. Budete-li ochotni zaplatit, pak možná dojdete k dalšímu problému – ani po několikátém pokusu se mi bohužel nepodařilo přihlásit se k používání programu.

  
Informace o možnosti platby • chybová hláška při pokusu o zaplacení

Tato změna samozřejmě zvedla v českých uživatelských kruzích vášnivé diskuse. Pokud se i vy chcete připojit k problému a jeho případnému řešení se svým názorem, máte tuto možnost v našem diskusním fóru.

OŽIVENO: Podle oficiálních informací se zpoplatnění Agile Messengeru v současné době týká pouze zařízení založených na operačním systému Symbian OS. Na zpoplatnění verzí pro Windows Mobile OS se pracuje.

Diskuze (93) Další článek: Tajné: možná první fotografie nástupce Sony Ericssonu K750i (oživeno)

Témata článku: Messenger, Placení, Plac

Určitě si přečtěte