Agile Messenger už bez placení nespustíte

Jak jsme již dříve informovali, společnost Agile Mobile se rozhodla zpoplatnit používání své nejoblíbenějí aplikace, komunikačního klienta Agile Messenger (recenze). Až do nedávné doby bylo omezení zapříčiněné touto změnou možné jednoduše obejít. Stačila jen instalace některé ze starších verzí programu. Při každém spouštění jste pak jen museli odmítnou aktualizaci na nejnovější verzi.

  
Původní verze • nutná aktualizace

A právě toto odmítnutí je od nedávné doby u verze pro Symbian S60 základním kamenem úrazu. Aktualizaci již stornovat nejde, a tak se po stažení asi třísetkilobajtové aplikace dovíte, že bez zaplacení už se na ICQ, MSN nebo další protokoly pomocí Agile Messengeru nedostanete.

  
Instalace • "nová" úvodní obrazovka aplikace

Informace v češtině vám zároveň oznámí, že máte na výběr ze dvou možností platby. Buď si pomocí Premium SMS, která vás vyjde na 79 Kč, zaplatíte jeden měsíc používání, nebo pomocí kreditní karty časově neomezenou licenci. Tato licence vás vyjde na 19,95 USD. Budete-li ochotni zaplatit, pak možná dojdete k dalšímu problému – ani po několikátém pokusu se mi bohužel nepodařilo přihlásit se k používání programu.

  
Informace o možnosti platby • chybová hláška při pokusu o zaplacení

Tato změna samozřejmě zvedla v českých uživatelských kruzích vášnivé diskuse. Pokud se i vy chcete připojit k problému a jeho případnému řešení se svým názorem, máte tuto možnost v našem diskusním fóru.

OŽIVENO: Podle oficiálních informací se zpoplatnění Agile Messengeru v současné době týká pouze zařízení založených na operačním systému Symbian OS. Na zpoplatnění verzí pro Windows Mobile OS se pracuje.

Diskuze (93) | Tajné: možná první fotografie nástupce Sony Ericssonu K750i (oživeno)

Témata článku: Messenger, Plac, Placení

Určitě si přečtěte

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Alcatel Idol 5: kovový fešák, jemuž díky vzhledu pár chyb odpustíte [recenze]

Alcatel Idol 5: kovový fešák, jemuž díky vzhledu pár chyb odpustíte [recenze]

** Kovové zpracování a tenké tělo vynikne spíše v bílém provedení ** Zklame průměrný fotoaparát a ne zcela přesná čtečka otisků ** Je Idol 5 zajímavá volba, nebo jen další z levných smarphonů?

22.  11.  2017 | Vrbacký Jakub | 3

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

** Facebook Lite běhá i s pomalým internetem a slabým mobilem. ** Připravte se na kompromisy, ale Lite má i zásadní výhody. ** Úsporu dat je možné zapnout i u plné verze Facebooku.

31.  10.  2017 | Kůžel Filip, Chrenek Richard

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

** TCL Movetime jsou hodinky pro méně náročné uživatele ** Změří tep, spánek, sportovní aktivity a vydrží nabité dva dny ** Nevýhodou je použití vlastní uzavřené platformy

25.  10.  2017 | Miksa Martin | 10