Agile Messenger už nebude zdarma: zaplaťte!

Už dlouhou dobu je Agile Messenger jednou z nejoblíbenějších aplikací pro chytré mobilní telefony založené na operačním systému Symbian. Je až s podivem, že natolik kvalitní aplikace byla uživatelům po tak dlouhou dobu nabízena naprosto zdarma ke stažení.

V minulých dnech ale vývojářská společnost Agile Mobile oznámila, že ukončila jednu z etap aplikace Agile Messenger. Protože byl až doteď vývoj financován z vlastních zdrojů společnosti a další náklady už by byly jen těžko únosné, na další vývoj už budou jeho uživatelé přispívat ze svých vlastních peněženek. Skončí tak éra nejrozšířenější mobilní aplikace dneška?

Samotný systém licencování produktu však nebude zas až tak jednoduchý. Způsoby platby za aplikaci jsou dva. Buď ji můžete zakoupit přes internet za 19,95 EUR, nebo pomocí pravidelných měsíčních poplatků ve výši 2,99 EUR. Podle oficiální zprávy společnosti budou poplatky započteny do pravidelného měsíčního vyúčtování na základě smlouvy s mobilním operátorem. Navíc bude výše poplatků upravena podle jednotlivých zemí. Podrobnější informace však zatím nejsou známy a tak můžeme jen domýšlet, jak bude ve finální verzi systém vypadat. Další detaily by měly být známy během následujících čtrnácti dnů.

Rozhodování tedy nebude zas tak jednoduché, jako u podobných produktů. Bude výhodnější zakoupit instalaci programu přímo, nebo přispívat pravidelnými měsíčními poplatky? A jakým způsobem budou poplatky v jednotlivých zemích řešeny? Na tyto otázky se budeme v nejbližší době snažit odpovědět i my.

Témata článku: Messenger, Zdarma

Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8

Alcatel Idol 5: kovový fešák, jemuž díky vzhledu pár chyb odpustíte [recenze]

Alcatel Idol 5: kovový fešák, jemuž díky vzhledu pár chyb odpustíte [recenze]

** Kovové zpracování a tenké tělo vynikne spíše v bílém provedení ** Zklame průměrný fotoaparát a ne zcela přesná čtečka otisků ** Je Idol 5 zajímavá volba, nebo jen další z levných smarphonů?

22.  11.  2017 | Vrbacký Jakub | 3

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

Vybíjí vám Facebook baterii? Vyzkoušejte alternativu, ušetříte i data

** Facebook Lite běhá i s pomalým internetem a slabým mobilem. ** Připravte se na kompromisy, ale Lite má i zásadní výhody. ** Úsporu dat je možné zapnout i u plné verze Facebooku.

31.  10.  2017 | Kůžel Filip, Chrenek Richard

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

TCL Movetime MT10G: dobře promyšlený kompromis [recenze]

** TCL Movetime jsou hodinky pro méně náročné uživatele ** Změří tep, spánek, sportovní aktivity a vydrží nabité dva dny ** Nevýhodou je použití vlastní uzavřené platformy

25.  10.  2017 | Miksa Martin | 10