Ajajaj – Siemens MyAy!

Hranatá podivnost, kterou si můžete prohlédnout na obrázcích, se jmenuje Siemens MyAy (čtěte asi Maj-aj). I když obsahuje mobilní telefon, vůbec neslouží k telefonování.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
MyAy...

Siemens MyAy je totiž hlídač. Položíte jej na stůl, aktivujete – asi otočením jedné vrstvy, jak je vidět na obrázku – a odejdete. Senzory budou hlídat, jestli se neděje něco špatného. Pokud ano, dostanete o tom zprávu textovkou, nebo vám MyAy rovnou zavolá.

Siemens MyAy ve své první verzi bude obsahovat infračervené čidlo pro sledování pohybu, senzor pro měření akcelerace, teploměr a hlukoměr. Displej chybí, v zařízení by ale měla být jednoduchá klávesnice, hlasitý reproduktor a také mikrofon pro vzdálené sledování hluku hlídaného prostoru. Infračervené čidlo prozradí, že se někdo dobývá do automobilu nebo třeba do stanu. Senzor akcelerace upozorní, že automobil právě někdo ukradl, teploměr upozorní na požár, hlukoměr třeba na plačící dítě.

MyAy se dá nastavit prostřednictvím textových zpráv, lze se k němu připojit i přes webový nebo wapový prohlížeč. Podporuje Javu, takže jej bude možné rozšířit dalšími funkcemi. Zařízení se ještě neprodává, Siemens jej teprve začíná testovat.

Diskuze (9) Další článek: Žebříčky: mobily od nejlepších k nejhorším

Témata článku: Siemens

Určitě si přečtěte