Aktualizace Honoru 8 na Android 7.0 Nougat započala. Do konce února má dorazit ke všem uživatelům

Vlajkový model Honor 8 podznačky čínského Huawei získává aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Zároveň s touto verzí systému přichází také aktualizovaná nadstavba EMUI 5.0. Aktualizace formou OTA (Over The Air) přichází k prvním majitelům v těchto dnech. Všechny telefony z oficiální tuzemské distribuce by měly update obdržet do konce měsíce.

Klepněte pro větší obrázek

Novinky v rámci Androidu 7.0 Nougat:

  • multi-window view. Rozdělení displeje do dvou částí, přičemž na každé z nich je spuštěná jiná aplikace. Obě aplikace lze samostatně ovládat, není nutné mezi nimi přepínat.
  • notifikační centrum. Nově možné libovolně upravit pořadí zástupců rychlého nastavení dle četnosti užívání (např. Wi-fi, bluetooth, nastavení zvuku, automatické otočení obrazovky, režim letadlo atd.).
  • notifikace. Možnost odpovídat na textové zprávy přímo v notifikaci. Není nutné aplikaci spouštět. Dosud to bylo možné jen u aplikací Hangouts a Messenger. Nové je i shlukování notifikací jednotlivých aplikací k sobě. Takže už se neřadí jen chronologicky. V případě mailů se pak dělí i podle jednotlivých adres, pokud jich uživatel používá více.
  • další drobné novinky. Vylepšený systém šetření mobilních dat i výdrže baterie, rychlé přepínání dvou naposledy používaných aplikací pomocí tlačítka spuštěných aplikací nebo snadnější způsob blokování nežádoucích telefonních čísel. Stačí číslo blokovat jen v rámci hovorů a systém pak pravidlo zkopíruje do všech dalších aplikací.
Klepněte pro větší obrázek

Novinky v rámci nadstavby EMUI 5.0:

  • notifikace. Kosmetickou změnou je jejich bílý podklad, takže jsou čitelnější. Další změnou je sloučení notifikací a zástupců rychlého nastavení do jedné nabídky.
  • dvojí uspořádání aplikací. Možnost výběru v zobrazení. Buď je tu známá stávající možnost umístění aplikací přímo na plochu, nebo nově (po vzoru čistého Androidu) vytvoření klasické nabídky s aplikacemi na hlavní ovládací liště.
  • paměťové operace. Díky lepšímu uspořádání dat v paměti RAM i ROM je systém ještě svižnější. Také došlo ke zjednodušení při dokončování operací. 90 % klíčových operací teď uživatel dokončí během tří kroků. To se projevilo například u nové možnosti smazání SMS jejím posunutím vlevo.
  • funkce App Twin. Umožní přihlásit se ke dvěma různým Facebook či WhatsApp účtům.
  • redukce nechtěných dotyků na displeji. Systém rozpozná, které dotyky byly patrně nechtěné a nereaguje tak na ně. Patří mezi ně například dotyk dlaně při vytáčení čísla, focení nebo psaní textu.
  • záloha telefonu Phone Clone. Aplikace funguje nejen napříč starými a novými telefony, ale také napříč operačními systémy. Není tedy problém si do nového Honoru 8 převést zálohu ze systému iOS.

Honor 8 je na českém trhu v prodeji od začátku září 2016. Vysloužil si pochvalu i v naší recenzi. V současnosti můžete vybírat až z pěti barev zařízení, cena začíná na 10 999 Kč za verzi s 32GB úložištěm.

Honor 8
rozměry a hmotnost: 146 × 71 × 7,5 mm, 153 g
displej: 5,2'', kapacitní IPS LCD, 1 080 × 1 920, 424 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|5,76 Mb/s), LTE (300|50 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 4,2, GPS
paměť: 32 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 4 096 MB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 950 (8× Cortex-A72 + A53, 2,3 GHz, 16nm)
operační systém: Google Android 7 (Nougat)
fotoaparát: 12MPx (4 000 × 3 000), video (1 920 × 1 080), blesk
78 %
vybavenost
3/6
výhodnost
cena:

Diskuze (10) Další článek: Zdá se, že Galaxy S7 Edge na Nougatu má o něco nižší výdrž baterie

Témata článku: Honor, Android, Aktualizace softwaru, EMUI, Nougat, Honor, Honor 8, Uspořádání, Čínské huawei, Notifikační centrum, Over the Air, #Android, Rychlé přepínání, Rychlé nastavení, Únor, Dora, Hangouts, Pravidlo, Multi Window, Šetření, Aktualizace, Hon, Operace, Smazání, Bílý podklad


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 63

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 137

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

Ani Samsung, ani Huawei. První skládací telefon na světě představila bezejmenná čínská firma

** Rok 2019 má být rokem skládacích hybridů, Nová éra však načala trochu s předstihem ** Royole FlexPai je první skládací hybrid na světě, ale počítejte hned s několika kompromisy ** Tím hlavním je velká tloušťka zařízení při jeho složení...

Martin Chroust | 33

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45