Aktualizace Honoru 8 na Android 7.0 Nougat započala. Do konce února má dorazit ke všem uživatelům

Vlajkový model Honor 8 podznačky čínského Huawei získává aktualizaci na Android 7.0 Nougat. Zároveň s touto verzí systému přichází také aktualizovaná nadstavba EMUI 5.0. Aktualizace formou OTA (Over The Air) přichází k prvním majitelům v těchto dnech. Všechny telefony z oficiální tuzemské distribuce by měly update obdržet do konce měsíce.

Klepněte pro větší obrázek

Novinky v rámci Androidu 7.0 Nougat:

  • multi-window view. Rozdělení displeje do dvou částí, přičemž na každé z nich je spuštěná jiná aplikace. Obě aplikace lze samostatně ovládat, není nutné mezi nimi přepínat.
  • notifikační centrum. Nově možné libovolně upravit pořadí zástupců rychlého nastavení dle četnosti užívání (např. Wi-fi, bluetooth, nastavení zvuku, automatické otočení obrazovky, režim letadlo atd.).
  • notifikace. Možnost odpovídat na textové zprávy přímo v notifikaci. Není nutné aplikaci spouštět. Dosud to bylo možné jen u aplikací Hangouts a Messenger. Nové je i shlukování notifikací jednotlivých aplikací k sobě. Takže už se neřadí jen chronologicky. V případě mailů se pak dělí i podle jednotlivých adres, pokud jich uživatel používá více.
  • další drobné novinky. Vylepšený systém šetření mobilních dat i výdrže baterie, rychlé přepínání dvou naposledy používaných aplikací pomocí tlačítka spuštěných aplikací nebo snadnější způsob blokování nežádoucích telefonních čísel. Stačí číslo blokovat jen v rámci hovorů a systém pak pravidlo zkopíruje do všech dalších aplikací.
Klepněte pro větší obrázek

Novinky v rámci nadstavby EMUI 5.0:

  • notifikace. Kosmetickou změnou je jejich bílý podklad, takže jsou čitelnější. Další změnou je sloučení notifikací a zástupců rychlého nastavení do jedné nabídky.
  • dvojí uspořádání aplikací. Možnost výběru v zobrazení. Buď je tu známá stávající možnost umístění aplikací přímo na plochu, nebo nově (po vzoru čistého Androidu) vytvoření klasické nabídky s aplikacemi na hlavní ovládací liště.
  • paměťové operace. Díky lepšímu uspořádání dat v paměti RAM i ROM je systém ještě svižnější. Také došlo ke zjednodušení při dokončování operací. 90 % klíčových operací teď uživatel dokončí během tří kroků. To se projevilo například u nové možnosti smazání SMS jejím posunutím vlevo.
  • funkce App Twin. Umožní přihlásit se ke dvěma různým Facebook či WhatsApp účtům.
  • redukce nechtěných dotyků na displeji. Systém rozpozná, které dotyky byly patrně nechtěné a nereaguje tak na ně. Patří mezi ně například dotyk dlaně při vytáčení čísla, focení nebo psaní textu.
  • záloha telefonu Phone Clone. Aplikace funguje nejen napříč starými a novými telefony, ale také napříč operačními systémy. Není tedy problém si do nového Honoru 8 převést zálohu ze systému iOS.

Honor 8 je na českém trhu v prodeji od začátku září 2016. Vysloužil si pochvalu i v naší recenzi. V současnosti můžete vybírat až z pěti barev zařízení, cena začíná na 10 999 Kč za verzi s 32GB úložištěm.

Honor 8
rozměry a hmotnost: 146 × 71 × 7,5 mm, 153 g
displej: 5,2'', kapacitní IPS LCD, 1 080 × 1 920, 424 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (42,2|5,76 Mb/s), LTE (300|50 Mb/s)
konektivita: USB Type-C, Wi-Fi 802.11 a/ac/b/g/n, Bluetooth 4,2, GPS
paměť: 32 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 4 096 MB, baterie: 3 000 mAh
procesor: Hisilicon Kirin 950 (8× Cortex-A72 + A53, 2,3 GHz, 16nm)
operační systém: Google Android 6 (Marshmallow)
fotoaparát: 12MPx (4 000 × 3 000), video (1 920 × 1 080), blesk
78 %
vybavenost
3,6/6
výhodnost
?
žádanost
cena:

Diskuze (10) Další článek: Zdá se, že Galaxy S7 Edge na Nougatu má o něco nižší výdrž baterie

Témata článku: Honor, Android, Aktualizace softwaru, EMUI, Nougat, Honor 8, Notifikační centr, Hangouts, Pravidlo, Rychlé přepínání, Akt, Rychlé nastavení, Bílý podklad, Aktualizace, Notifikační centrum, Over the Air, Operace, Čínské huawei, Multi Window, Únor, Šetření, Smazání, Uspořádání

Určitě si přečtěte