Aktualizováno: O2 tvrdí, že SMSender nezdražil, ceník ale neopravil

O aplikaci pro posílání textových a obrázkových zpráv s názvem O2 SMSender jsme vás již informovali v minulosti. Služba přináší větší komfort při posílání zpráv zákazníkům mobilní sítě O2, kteří mohou zprávy odesílat pohodlně ze svého počítače, ale jak je zvykem, za komfort si člověk musí něco připlatit navíc a SMSender není výjimkou.

Při spuštění služby SMSender před necelým rokem, mohli zákazníci posílat textové zprávy do vlastní sítě za pouhý padesátník. Tato super cena byla ovšem pouze zaváděcí a tak po několika měsících došlo ke srovnání ceny, aby byla shodná s cenou do ostatních sítí, tedy 1,90 Kč. Multimediální zpráva tehdy vyšla na 9,28 Kč.

Od 1. září ale dochází k dalšímu nárůstu cen za posílání SMS a MMS zpráv. Jedná se sice o nárůst minimální, spíš takové zaokrouhlení směrem nahoru, ale i tak to může, některým častým pisatelům, přinést značné ulehčení peněženky. Odeslání textové zprávy se podražuje na rovné 2 Kč, multimediální zpráva se posouvá na hranici 10 Kč. Jen pro připomenutí, s novými Neonovými tarify posíláte MMS zprávy za 5,90 Kč, což je nejnižší cena na trhu v rámci tarifu.

ZprávaCena v říjnu 2007Cena v červnu 2008Cena v září 2008
SMS do mobilní sítě O20,50 Kč1,90 Kč2,00 Kč
SMS do ostatních sítí1,90 Kč1,90 Kč2,00 Kč
MMS do všech sítí9,28 Kč9,28 Kč10,00 Kč

Dobrou zprávou ovšem je, že operátor ponechal bezplatné zasílání SMS notifikací o příchozím e-mailu, a to až do konce září. Jedná se o službu, která vám v nastaveném intervalu kontroluje nastavený e-mailový účet a v případě, že je nalezen nový e-mail, je přeposlán jako SMS v maximální délce 160 znaků na mobilní telefon. Po uplynutí této doby získá zákazník za každých 15 zaslaných SMS či MMS zpráv 30 e-mailových notifikací zdarma, nebo si za cenu 20 Kč může pořídit neomezený balíček notifikací na 30 dní. Je pravděpodobné, že i na konci září dojde opět k prodloužení této nabídky.

Aktualizováno: 

Klepněte pro větší obrázek
Poslední verze podrobného ceníku v PDF z 8. září hovoří jasně
Klepněte pro větší obrázek 
Zde je podle slov operátora platný ceník na webu

Podle vyjádření operátora se o žádné zdražení u služby SMSender nejedná, prý došlo pouze k chybě v podrobném ceníku, ale jak sami můžete v přiloženém screenshotu vidět, k žádné nápravě nedošlo, a přitom se jedná a aktualizovaný ceník operátora ze dne 8. září. Zákazník si tím pádem stále nemůže být jist, za jakou cenu vlastně zprávy posílá, neboť na webu operátora najdeme i cenu nižší, ovšem musíme brát v potaz, že ceny na webu bývají aktualizovány oproti podrobným ceníkům tradičně se zpožděním.

Diskuze (61) Další článek: Také Google chystá svůj obchod s mobilními aplikacemi

Témata článku: Operátoři, O2, Ceník, Aktualizovaný ceník, Neomezený balíček, Akt, Super cena

Určitě si přečtěte