AKTUÁLNĚ: Benq-Siemens v Německu ohlásí bankrot

AKTUÁLNĚ: Benq-Siemens v Německu ohlásí bankrot

Tchajwanská společnost Benq dnes oznámila, že zastavuje veškeré platby své německé dceřiné firmě Benq Mobile. Ta nyní čelí platební neschopnosti, která v příštích dnech vyústí do ohlášení bankrotu. Důvodem tohoto kroku Benqu jsou neuspokojivé výsledky německé společnosti.

Benq s mobilními telefony nekončí. Veškerá výroba, vývoj a další divize ale budou nyní výhradně v Asii, stále pod značkou Benq-Siemens. V Německu se nyní ocitnou v nejisté situaci tři tisíce zaměstnanců – 1 400 v mnichovském vedení firmy, 1 600 v továrně v Bocholtu. Benq zatím neoznámil, jaké bude mít tato změna důsledky pro regionální zastoupení značky v různých zemích.

MobilMania komentuje

Když Benq loni kupoval značku Siemens, zavázal se, že pracovní místa udrží do poloviny letošního roku. Už tehdy se ale spekulovalo, že se firma z Německa stáhne, hned jak to bude možné. Země s jednou z nejdražších pracovních sil a velmi nepříjemnými odbory je pro výrobce mobilů nebo jakékoli jiné elektroniky velká přítěž.

Pokud by se Benq Siemensu dařilo, centrála by asi Němcům ještě dala šanci. Pokud ale vyhlídky nejsou uspokojivé, je třeba udělat rázný řez – a věřit, že kompletní přesun produkce do Asie pomůže.

Zdroj: tisková zpráva

Témata článku: Benq, Benq-Siemens, Siemens

37 komentářů

Nejnovější komentáře

  • lisak 3. 10. 2006 21:35:21
    Tak nám Pepíčku ukaž vysvědčení ... No pětky - tak tady máš na prázdniny...
  • Ferdabasek 30. 9. 2006 20:19:17
    Mno jo ... bejvávalo ... Teď už NOKIE nejsou co dřív. Se pomalu rozpadnou...
  • the_only_one, the_only_one 29. 9. 2006 20:35:07
    Som to cital cele chlapci, dokonca som to aj pochopil, ale aj moj...

komerční sdělení

Komerční sdělení