Aktuálně z Cannes: Siemens představil komunikátor SX45 s PocketPC a GPRS

Tisková zpráva:

Siemens na třetím světovém kongresu GSM představil GPRS upgrade přístroje SX45, který je založený na operačním systému Microsoft’s Pocket PC, a který kombinuje funkce PDA s mobilním telefonem.

Nová GPRS funkce přístroje SX45 (skupina 8, třída B) znamená pro uživatele rychlejší mobilní přístup na internet, a to buď prostřednictvím prohlížeče WAP Browser nebo přes HTTP Browser dodávaný s Microsoft Pocket PC.

Díky Compact Flash and MultiMediaCard se otevírají cesty k dalším aplikacím, které mohou být nainstalovány do paměti SX45 (standardně dodávaná paměť - 32 MB). Samozřejmostí je rozšířitelnost paměti či vylepšení jeho funkčnosti prostřednictvím přidání dalšího hardwaru jako například klávesnice, digitální kamery, čidla na čtení čárových kódů anebo systému GPS.

S podsvícenou barevnou obrazovkou TFT, schopnou zobrazit přes 65 000 barev má SX45 jeden z nejlepších monitorů ve své kategorii.

K operačnímu systému Microsoft Pocket PC© na přístroji SX45 standardně náleží software jako Pocket Word, Pocket Excel, Outlook, Media Player (MP3). Použitím Active Sync Station mohou uživatelé rychle synchronizovat svůj SX45 s MS Outlookem a zajistit si rychlý přesun dat mezi kanceláří a mobilním přístrojem, za použití USB portu nebo sériového připojení.

Přístroj bude v České republice v prodeji v nejbližší době, s předpokládanou cenou 35 000 Kč včetně DPH.

Tip na čtení: O tomto přístroji (konkrétně o verzi bez GPRS) jsme psali už na loňském Invexu.

Diskuze (5) Další článek: Harry Potter - Eurotel vyložil kouzelné karty

Témata článku: Siemens, GPRS, Akt, Pocket, Komunikátor


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 47