Američané téměř nepoužívají SMS

Američané téměř nepoužívají SMS

Pořekadlu „jiný kraj, jiný mrav“ sice věřím, některé zprávy ale stejně občas vzbudí moji pochybnost. Třeba ta, která se týká výzkumu používání textových zpráv u obyvatel USA. I když je o nich všeobecně známo, že textové zprávy příliš nepoužívají, podle výzkumu společnosti Ipsos jsou výsledky mnohem radikálnější než bychom očekávali.

Prezentované výsledky jsou následující: (pro nás neuvěřitelných) 82 % majitelů mobilního telefonu prohlásilo, že textovou zprávu na svém přístroji ještě nevyužilo, 3 % přiznávají maximálně jednu zprávu měsíčně a 15 % píše SMS alespoň jednou týdně. Opravdu nevím, jestli jsem tolik ovlivněn častým používáním textových zpráv, ale výsledky se mi zdají až podezřelé. Obzvláště když společnost Ipsos nezveřejnila žádné podrobnější údaje o respondentech svého průzkumu. Jaký je váš názor? Jak často využíváte textovky vy? Opravdu je možné, že by americká „mobilní kultura“ byla tak zásadně odlišná od té naší?

Zdroj: intomobile.com

Témata článku: Ostatní, SMS

63 komentářů

Nejnovější komentáře

  • sonix 1. 8. 2008 9:26:55
    Kdyby to stálo korunu, tak by to bylo ještě v pohodě, ale já kdysi poslal...
  • sonix 1. 8. 2008 9:09:39
    Tak 10 mil. let :-D
  • Hunter 1. 8. 2008 8:52:31
    Za kolik že se v USA prodávali licence na sítě (ať už GSM nebo CDMA)?
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení