Američané využívají informačních textovek zdarma

Američané využívají informačních textovek zdarma
Americká televizní společnost KPTM-TV/Channel 42 zavedla pro svoje diváky novou službu informování o aktuálním dění pomocí textových zpráv SMS. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby nebyly tyto textovky odesílány příjemcům zcela zdarma. Jediné, co divák musí, je zaregistrovat svoje mobilní číslo na domovských stránkách televizní stanice.

Upozorňováni však diváci nebudou na klasické zprávy, ale především na tzv. AMBER Alerts, důležité regionální zprávy a zprávy týkající se státní bezpečnosti. V praxi to znamená, že jakmile se bude do oblasti blížit tornádo nebo podobná živelná katastrofa, všichni registrovaní uživatelé budou předem upozorněni. Stejná situace ale platí například pro celostátní pátrání po hledaných nebo unikajících osobách.

Služba již byla spuštěna v několika klíčových oblastech Spojených států, jako jsou města San Francisco, Oakland, San Jose a Sacramento. Postupně by mělo její rozšíření pronikat na celé území Spojených států. V nejbližší době je v plánu zavedení výstražných textovek i ve státech Texas, Arizona nebo Nebraska.

Zdroj: Pappas Telecasting Companies

Témata článku: Zdarma

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ivdo 5. 8. 2005 16:02:50
    No moje nokia 3310 mi v aute na slovensku vibrovala a pipala jako vztekla,...
  • mobilman, mobilman 5. 8. 2005 14:36:09
    nezapomente ze pro prijem z CB ho musite mit v telefonu zapnuty a prichod...
  • Victor, Victor 5. 8. 2005 13:58:31
    Cell Broadcast vysílá v každé oblasti jen ty informace, které se týkají...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení