Američané využívají informačních textovek zdarma

Americká televizní společnost KPTM-TV/Channel 42 zavedla pro svoje diváky novou službu informování o aktuálním dění pomocí textových zpráv SMS. Na tom by nebylo nic zas až tak zvláštního, kdyby nebyly tyto textovky odesílány příjemcům zcela zdarma. Jediné, co divák musí, je zaregistrovat svoje mobilní číslo na domovských stránkách televizní stanice.

Upozorňováni však diváci nebudou na klasické zprávy, ale především na tzv. AMBER Alerts, důležité regionální zprávy a zprávy týkající se státní bezpečnosti. V praxi to znamená, že jakmile se bude do oblasti blížit tornádo nebo podobná živelná katastrofa, všichni registrovaní uživatelé budou předem upozorněni. Stejná situace ale platí například pro celostátní pátrání po hledaných nebo unikajících osobách.

Služba již byla spuštěna v několika klíčových oblastech Spojených států, jako jsou města San Francisco, Oakland, San Jose a Sacramento. Postupně by mělo její rozšíření pronikat na celé území Spojených států. V nejbližší době je v plánu zavedení výstražných textovek i ve státech Texas, Arizona nebo Nebraska.

Zdroj: Pappas Telecasting Companies

Diskuze (6) | Symbian S60: jak ovládat telefon přes SMS

Témata článku: Zdarma, Sacramento, Text, Arizona

Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8