Americký sen: přijímač TV signálu pro telefony s Wi-Fi

Za velkou louží si stále větší oblibu získává mobilní televize, sledování televizních programů kdekoli na displeji mobilního telefonu začíná být pro Američany doslova drogou jako jejich oblíbené hamburgery. Kdo chce sledovat třeba zápasy v americkém fotbalu, musí mít samozřejmě přístroj vybavený některou z technologií sloužící pro příjem televizního signálu. Anebo si může zakoupit kapesní přijímač TV signálu od společnosti PacketVideo, který promění mobilní telefon s bezdrátovou technologií přenosu dat Wi-Fi do podoby osobní mobilní televize. Zařízení dokáže optimalizovat výsledný obraz pro každé podporované zařízení a poradí si také se zabezpečeným přístupem k placeným kanálům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Amerika je zachráněna, nejen že nedávno skončila stávka scénáristů, ale Američané si budou moci užívat televize přímo v mobilu.

PacketVideo zvládne příjem všech hlavních standardů, jako jsou TDtv, DVB-H, MediaFLO a WiMAX. Přijímač ocení všichni majitelé telefonů Nokia Nseries, Apple iPhonu a komunikátorů od HTC. Přístroj je vybaven lithium-iontovou baterií a barevně svítí LED diodou, která mění svou barvu podle stavu baterie. Zařízení je velké zhruba jako krabička cigaret, jeho rozměry činí 6,4 × 4,0 × 1,8 centimetru a do prodeje se dostane na konci letošního roku. Podobné zařízení představila na Světovém mobilním kongresu také Nokia, její TV Receiver SU-33W je ale zatím kompatibilní pouze s N73. Seznam podporovaných modelů by se měl brzy rozšířit.

Zdroj: slashphone

Diskuze (7) Další článek: Mobilní zvěsti: Samsung vyvíjí mobily pro Google Android

Témata článku: Příslušenství, Telefony, Wi-Fi, Telefon, Podporované zařízení, Signál, Zabezpečený přístup

Určitě si přečtěte