Americký T-Mobile usnadňuje komunikaci v domácnostech za pomoci VoIP

Na konci července jsme vás informovali, že americký T-Mobile chystá kombinované volání přes Wi-Fi a běžnou síť. Jedná se o službu HotSpot @Home, která funguje pouze s telefony podporujícími tuto bezdrátovou technologii přenosu dat. Odhalen byl rovněž nový router Linksys WRTU54G. Ten si v domácí síti můžeme představit jako jakousi komunikační centrálu, do které lze zavést internet, dvě pevné linky a přidat dvě mobilní čísla (router má slot na 2 SIM). Všechny tyto linky jsou nasměrovány do jednoho (nebo několika) sluchátka, se kterým lze přijmout příchozí hovor i zavolat.

Klepněte pro větší obrázek 
Linksys WRTU54G: domácí komunikační centrum

Výhody jsou nasnadě: několik zařízení v jednom uživatelsky naprosto jednoduchém zařízení, to zní opravu dobře. Podobné systémy již znají mnozí uživatelé z firemní sféry. U nás bohužel operátoři VoIP stále odmítají, po americkém vzoru by první vlaštovkou na našem trhu snad mohl být tuzemský T-Mobile. Zmíňky o telefonování přes internet jsme ale slyšeli i z úst ředitele českého Vodafonu. Můžeme jen doufat, že se během několika málo let dočkáme i my.

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Domácnost, Pomoc, Americký T-mobile, Mobil

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34