Android 7.1 má novou ochranu proti aplikacím, které „nejde vypnout“

V Androidu 7.1 přibyla nová funkce zaměřená na aplikace, které nejdou zpětnou šipkou vypnout. Může se jednat o hry a aplikace, které mají funkci zpětné šipky programátorsky zablokovánou, nebo rovnou o škodlivé aplikace, které implementují službu ze sekce Usnadnění, která ignoruje stisk všech tlačítek.

Nová funkce se nazývá „Panic detection“, a je vyhodnocována na zpětné šipce, kterou v případě nefunkčnosti aplikací většina uživatelů stiskne hned několikrát za sebou. Jakmile tak učiníte na nejnovější verzi Androidu čtyřikrát za sebou, systémová funkce přepíše chování aplikace, takže se dostanete přímo na domovskou obrazovku. Odtud již můžete škodlivou aplikaci odinstalovat přes launcher nebo přes nabídku Nastavení.

Operační systém Android překonal dvě miliardy aktivních zařízení:

Zdroj XDA-Developers

Diskuze (23) Další článek: Netradiční výlet po mobilních vysílačích. T-Mobile upozorňuje na zajímavé BTS

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Ostatní, Mobilní hry, Ochrana, Zpětná šipka, Šmírování, Šipka, Aplikace, Aktivní zařízení, Nová ochrana, Funkce, Škodlivá aplikace, Operační systém, Domovská obrazovka, Nejnovější verze, #Android, Usnadnění, XDA Developers, Nová funkce, Button

Určitě si přečtěte