Android Dev Phone 1: vývojářská specialitka má pomoci rozvoji OS Android

Google uvolnil speciální verzi prvního Androidem osazeného komunikátoru. Jmenuje se Android Dev Phone 1 a jak vidíte na následujících obrázcích, není to nic jiného než T-Mobile G1. Je však pro potřeby „developerů“ mírně upraven. V první řadě je odblokovaný, takže jej programátoři mohou použít a testovat s jakoukoliv SIM na světě. Přístroj je možné flashovat, tzn. je na něm možné zkoušet vlastní úpravy na samotném operačním systému. Další úpravy umožňují snazší přístup k funkcím, které jsou v procesu vzniku aplikace nezbytné. Dosud se mohli vývojáři spoléhat pouze na počítačový emulátor (což pochopitelně není ideální), koupit si jej mohli jen ti v USA a Velké Británii. Naproti tomu Android Dev Phone 1 bude dostupný v Japonsku, Německu, Indii, Francii, Austrálii, Švýcarsku, Švédsku, Kanadě, Finsku, Maďarsku, Polsku, Španělsku, Nizozemí, Rakousku, Velké Británii a USA.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Vývojářská verze G1 dostala malůvku na záda

Motiv tohoto kroku je zcela jasný, Google hodlá vytvořit co možná nejlepší podmínky pro vznik nových aplikací. Zřejmý je také cíl této snahy: Apple AppStore se svými dvěma milióny staženými aplikacemi pro iPhone. Aby se vývojáři dostali k Dev Phone, musí se zaregistrovat v Android Marketu, zaplatit poplatek 25 dolarů a přístroj obdrží za dalších 399 dolarů. Je otázkou, jak moc si Google ověřuje identitu žadatelů, ve formuláři totiž stačí zadat název vývojáře, internetovou a e-mailovou adresu, telefonní číslo.

Zdroj: Intomobile

Diskuze (6) Další článek: Google v USA zdvojnásobil pokrytí Street View

Témata článku: Android, Smartphony, Software pro mobily, Apple iPhone 4GB, T-Mobile G1, Pomoc, OS Android, Vývojář, Phone, Vývoj

Určitě si přečtěte