Android Pay míří do Česka. Mobilní NFC platby přímo v Androidu by mohly fungovat ještě letos

Android Pay míří do Česka. Mobilní NFC platby přímo v Androidu by mohly fungovat ještě letos

Mobilní platby Android Pay se chystají na vstup do České republiky. Vyplývá to z aktualizace smluvních podmínek Komerční banky, které banka v těchto dnech rozesílá svým klientům. Jeden z bodů se tam stručně nové možnosti placení věnuje. Samotný Google spuštění svojí služby Android Pay v tuzemsku zatím neoznámil.

Klepněte pro větší obrázek
KB nepřímo díky aktualizaci smluvních podmínek prozrazuje příchod Android Pay do Česka

Z dokumentu nevyplývá, kdy by nová služba měla začít fungovat – podle data platnosti nových smluvních podmínek to ale nebude dříve než 5. prosince 2017. Android Pay od Googlu se tak nejspíše stane první „nadbankovní“ službou, která u nás zastřeší bezkontaktní mobilní NFC platby u více bankovních institucí. Podobně fungují i služby Apple Pay a Samsung Pay – o jejich vstupu na náš trh ale nemáme žádné informace.

Dosud si banky s karetními společnostmi řeší služby pro bezkontaktní placení mobilem vlastními silami. Komerční banka loni integrovala platby do aplikace Mobilní banka, ČSOB provozuje už více než rok samostatnou aplikaci NaNákupy mimo mobilní bankovnictví. Starší způsoby plateb, které zahrnovaly i speciální NFC SIM kartu a tedy i součinnost mobilních operátorů, už se nepoužívají. Takové řešení měla v minulosti například GE Money Bank (dnes Moneta) a Fio banka.

Jak používat Android Pay:

Témata článku: Android, Android Pay, NFC, Apple Pay, Platba mobilem, Mobilní platby, Komerční banka, ČSOB, Mobilní bankovnictví, Bezkontaktní platby, Smluvní podmínka, NFC platba, Nová služba, Starý způsob, Mobilní NFC, Pay, Smluvní podmínky, Karetní společnost, Mobilní operátor, Bezkontaktní placení, Samostatná aplikace, Speciální NFC, AMP, GE Money Bank, MasterPass

31 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Krupicka 29. 8. 2017 16:30:37
    Dva roky zpátky byl problem s bankami. Nešáhli by si na peníze. Potvrdili...
  • Martin Sloup 29. 8. 2017 11:25:42
    FYI: Víte jak vypadá náhoda v českém rybníku? 18. srpna KB zveřejňuje...
  • Protonic 29. 8. 2017 10:52:41
    Když uvážíme počet bankovních ústavů, dále mobilních operátorů, tak budu...
Určitě si přečtěte

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

Asus už podruhé představil Zenfony 4. Byli jsme u toho

** Zenfone 4 a jeho varianty známe už od srpna ** Evropské verze se liší pouze v detailech. Známe ceny a dostupnost ** Překvapení se nekoná, další model jsme nedostali

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 15

Platební služba Android Pay přijde do Česka na podzim

Platební služba Android Pay přijde do Česka na podzim

Včera | Kůžel Filip, Schwarzmann Marek | 52


komerční sdělení

Komerční sdělení