Anketa: čtete knížky na displeji mobilu?

Před půl rokem jsem v Mobilitách oslavně psal o elektronických knihách a o možnosti jejich čtení na displeji kapesních počítačů. Chválil jsem, že na dovolenou nemusím tahat tašku plnou těžkých papírových knih, že stačí soubory na paměťové kartě.

Čtení elektronických knih je dnes už jediná činnost, kvůli které s sebou kapesní počítač občas nosím. Minulý týden, kdy jsem byl na dovolené, jsem na něj však zapomněl. Musel jsem se tedy spolehnout jen na mobil, ale k mému překvapení to nebylo tak nepohodlné, jak jsem očekával. Šlo samozřejmě o smartphone, displeje běžných telefonů pro tuto činnost ještě nestačí.

Při čtení elektronických knih příliš nezáleží na rozlišení displeje, důležité jsou hlavně jeho rozměry. Písmo určité velikosti stejně nepřečtete a je už potom celkem jedno, kolika pixely je vykresleno. Čím je displej větší, tím je čtení samozřejmě pohodlnější. Skvěle se dalo číst na Nokiích 9300/9500, výhodu mají Sony Ericssony řady P se svým velkým displejem. Ale ani na chytrém telefonu řady Series 60, který jsem používal tentokrát, není čtení vyloučeno.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čapkův Krakatit na displeji mobilu Series 60: zobrazení naležato a standardní mód

Pro čtení jsem používal prohlížeč QReader, text se zobrazoval v celoobrazovkovém módu a četl jsem s telefonem naležato, kdy jsou řádky delší.

Na krásné a voňavé papírové knížky samozřejmě stále nedám dopustit. Při cestování, kdy je důležitý každý kilogram, jsou ale elektronické knihy výhodnější a myslím, že mají budoucnost. Nebo máte jiný názor?

Diskuze (42) Další článek: Tři nové hudební mobily od Motoroly

Témata článku: Anketa, Mobil, SMART displej, Displej, Displej mobilu


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31