Apple iPhone oficiálně dobyl Francii

Po Německu a Velké Británii se fenoménu jménem Apple iPhone podařilo dobýt třetí evropskou velmoc – Francii. Tamní obyvatelé a příznivci jablečného multidotykového přístroje za to mohou poděkovat operátorovi Orange. Navíc díky francouzským zákonům, které ukládají prodejcům povinnost nabízet i odblokované přístroje, se francouzští uživatelé nemusejí omezovat na použití v síti pouze jediného operátora.

Orange už oznámil, kolik bude požadovat za zakoupení iPhonu. První možností je, že zákazník zaplatí 399 euro a upíše se operátorovi jedním ze čtyř tarifů od 49 do 119 euro za měsíc. Všechny tyto tarify nabízí neomezená data a službu Visual Voicemail, což je vylepšená hlasová schránka. Druhou variantou je zaplatit 549 euro a vybrat si jiný tarif od Orange.

Pokud zájemce o iPhone nechce služby oranžového operátora využívat vůbec, zaplatí 649 euro a počká si na odblokování přístroje. To však dle francouzských zákonů nemusí proběhnout okamžitě po prodeji, pokud si zákazník nepřiplatí poměrně vysokou částku. Během prvních 6 měsíců od prodeje se za žádost o odblokování platí poplatek 100 euro. Po uplynutí půlroční lhůty bude už iPhone odblokován na požádání zdarma.

Cena iPhonu ve Francii tak zůstává v podobných relacích jako ve zbylých dvou evropských zemích, kde se prodává. (Článek se srovnáním cen si můžete přečíst zde). Zájemci ve Spojených státech mají stále možnost pořídit si iPhone téměř za poloviční cenu proti starému kontinentu.

Diskuze (6) Další článek: Třímegabitové CDMA nově v mapě pokrytí

Témata článku: Apple, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70