Apple iPhone se bude prodávat i u nás

Čekání na Apple iPhone bylo dlouhé. Trvalo několik let a nejspíše bude ještě necelý rok pokračovat. Vyplývá to z obchodní strategie firmy. Prvořadý je americký trh a až podle toho, jak se jej bude dařit uspokojovat, dostane se také na Evropu.

V současnosti je iPhone ve fázi prototypu, který teprve projde asi dvouměsíční schvalovací procedurou úřadu FCC. Když jej bez komplikací schválí pro provoz, bude mít Apple asi dva měsíce na to, aby svůj hit dostatečně předvyrobil a zásobil prodejny své a svého distribučního partnera Cingular.

Předběžné plány hovoří o tom, že se na Evropu dostane ještě před koncem roku 2007. Strategicky výhodné by bylo stihnout předvánoční trh. Krutá pravda však je, že vše bude záviset na úspěšnosti iPhonu na domácím americkém trhu. Bude-li tam obrovský zájem, budeme patrně čekat déle.

Zajímavá informace je však uvedena v tiskové zprávě českého zastoupení Apple: „Ceny pro český trh budou stanoveny v nejbližší době.“ Údaj je to značně neurčitý, ale alespoň si tak můžeme být jisti, že se s iPhonem na českém trhu počítá.

Témata článku: Apple, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB

Určitě si přečtěte

Proč je vodotěsný mobil drahý

Proč je vodotěsný mobil drahý

** Proč už dávno nejsou všechny smartphony vodotěsné? ** Technologii máme a je to tak užitečné. ** Odpověď je jednoduchá – je to hodně drahé.

1.  10.  2017 | Kůžel Filip | 65

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

Jak Apple iPhone za 10 let změnil svět

** 9. ledna 2007 Steve Jobs představil první iPhone. Přesně před 10 lety ** Vyvolal pozdvižení. To ještě nikdo nevěděl, že tenhle mobil změní svět ** Provedeme vás dekádou evoluce a inovacemi jednotlivých modelů

12.  9.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 161

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

Apple iPhone 7 Plus: ukázková galerie časopisu Computer

V aktuálním čísle časopisu Computer 12/16 vyšla recenze smartphonu Apple iPhone 7 Plus. Tady k ní máte několik ukázkových fotek a video.

10.  11.  2016 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

Apple iPhone 7 Plus: dlouhý a širokoúhlý [recenze]

** První telefon od Apple se dvěma čočkami ** Odstranění 3,5mm jacku zatím bolí a ne málo ** Zvýšená odolnost a dvojice reproduktorů byla nutná evoluce

9.  11.  2016 | Michlovský Jakub | 70