Apple koupil firmu PowerbyProxi, která se zabývá bezdrátovým nabíjením

Apple konečně přidal do iPhonů bezdrátové nabíjení, přesto sklidil kritiku, že jde pouze o roky starý standard Qi, že Apple nevymyslel nic lepšího. Teď to vypadá, že snaha o pokročilejší technologii nekončí. Americký gigant koupil novozélandskou firmu PowerbyProxi. Výše akvizice není známá, vývoj technologie i nadále zůstane na Novém Zélandu, firma má asi 55 zaměstnanců.

PowerbyProxi také vlastní na 300 patentů spojených s bezdrátovým nabíjením a právě tam je možné hledat důvod akvizice. Apple bohužel zůstal u velmi nekonkrétního komentáře: „Chceme přinést opravdu jednoduché bezdrátové nabíjení na více míst a k více lidem po celém světě.“

PowerbyProxi aktuálně nabízí systém Proxi-Module, který umožní snadnou integraci bezdrátového nabíjení do různých zařízení. Pohled na stránky naznačuje cokoliv od lodě, která se nabije po kontaktu se svým domovským přístavním molem, přes elektrický automobil automaticky dobíjený podlahou garáže, nebo drone, který dosedne na nabíjecí podložku, až po drobnější osobní elektroniku.

Unikátní vlastností technologie, kterou PowerbyProxi vlastní, je vodotěsnost. A nejen že voda (olej, prach a jiné nečistoty) neohrozí jednotlivé moduly systému, ale přímo pod vodou je možné energii i přenášet. Skvěle vypadá i údaj o účinnost přenosu energie 91 %.

Bezdrátové nabíjení v iPhonech nebudí jen nadšení:

Zdroj: Stuff New Zealand

Váš názor Další článek: Další průlom. Smartphony Xiaomi začíná prodávat operátor O2

Témata článku: Apple, Technologie, Bezdrátové nabíjení, Hospodaření a finance, Nabíjení, Qi, AirPower, Akvizice, Energie, Pokročilá technologie, Rok starý, Účinnost, Současný mobil, Unikátní vlastnost, Jednotlivý modul, Nový Zéland, Snadná integrace, APP, Starý standard, #Apple, Americký gigant, Nabíjecí podložka, Elektrický automobil, Celý svět


Určitě si přečtěte