Apple Park. Zapomeňte na UFO nebo Campus. Stěhování začne v dubnu

To, čemu poslední roky říkáme Apple Campus 2, nebo lidově UFO, se ve skutečnosti bude jmenovat Apple Park. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Víme také, že kruhová podzemní hala pro představování nových produktů dostane jméno po Stevu Jobsovi (Steve Jobs Theater). Otevřena bude „později v tomto roce“ a hádám, že si Apple premiéru schová na představení iPhonu X v září. Stěhování 12 tisíc zaměstnanců zabere půl roku a začne v dubnu.

„Stevova vize Applu dalece přesáhla čas, který měl vyměřený. Zamýšlel Apple Park jako domov inovací pro příští generace,“ říká Tim Cook, výkonný ředitel Applu. „Pracovní prostory a okolní park jsou postavené tak, aby inspirovaly náš tým a nepoškozovaly životní prostředí. Postavili jsme jeden z „nejzelenějších“ areálů na světě, celý kampus je kompletně napájený z obnovitelných zdrojů.“

Ale Apple Park není jen pro zaměstnance firmy, myslelo se i na fanoušky. V areálu bude návštěvnické centrum, Apple Store a kavárny, do kterých se může posadit kdokoliv.

Diskuze (5) Další článek: Vodafone hlásí: Naše LTE pokrývá 99 % populace

Témata článku: Apple, Steve Jobs, Apple Campus 2, Apple Park, Tim Cook, Návštěvnické centrum, Aerial, Životní prostředí, Vývojové centrum, Jablečný komplex, Střecha, Parkovací dům, Central, Nové sídlo, Cupertino, Současné sídlo, Lokace, Theater, Současná podoba, UFO, Areál, Příští generace, Apple story, Park, Nový produkt

Určitě si přečtěte