Apple potvrdil, že spolu s Motorolou chystá svůj první mobil

Zvěsti o mobilním telefonu pod značkou Apple jsou hodně staré, jak se správně objevilo minulý týden v diskusi pod bleskovkou o možné spolupráci Apple s Motorolou. Jenže tentokrát už jsme velmi blízko a nejedná se jen o šuškandu. Forbes.com cituje Eddy Cuea, jednoho z vicepresidentů Apple:

  • „Řekli jsme, že v první polovině roku 2005 něco představíme, a můžete si být jisti, že na tom pracujeme.“
  • „Brzy o tom uslyšíte víc.“
  • „Řekli jsme, že půjde o něco pro masový trh“
  • „Musí to být telefon střední třídy, žádný hi-end za pět set dolarů.“
  • „Používání musí být pohodlné.“
  • „S výsledky jsme velmi spokojeni.“

Apple spolupráci s Motorolou oficiálně oznámil v červenci, v plánu byla možnost využívat službu a obchod iTunes v mobilech Motoroly. Steve Jobs tehdy na setkání s vedením Motoroly prohlásil, že telefon by neměl přímo konkurovat MP3 přehrávači Apple iPod, že by mělo jít spíš o něco jako jeho příslušenství. Ze současných informací lze ale vyčíst něco jiného, tak jsme zvědavi. Apple ještě neřekl, jestli telefon bude mít jeho značku nebo jestli půjde o produkt Motoroly – podle dalších informací je ale reálnější první varianta. Motorola potom podporu iTunes nabídne i v dalších svých mobilních telefonech.

Nejbližší akcí, na které by Apple nový produkt mohl odhalit, je lednový MacWorld Expo konaný v San Franciscu. Eddy Cue však tento termín odmítl komentovat.

Diskuze (11) Další článek: Datová karta GC85: první Sony Ericsson s EDGE (recenze)

Témata článku: Apple, Motorola, První mobil, Pot, Mobil, APP, #Apple, Motor

Určitě si přečtěte