Apple se stal králem nositelností. Jeho hodinek se prodalo víc než mnohem levnějších náramků jiných značek

Apple se stal králem nositelností. Jeho hodinek se prodalo víc než mnohem levnějších náramků jiných značek

Apple Watch jsou neuvěřitelný fenomén v segmentu nositelné elektroniky. Ačkoli i ve své třetí generaci vypadají skoro pořád stejně, zájem zákazníků o jejich koupi neustává. Naopak, ve třetím kalendářním čtvrtletí se jich globálně distribuovalo 3,9 milionů, což podle výpočtů agentury Canalys stačilo Applu na první místo mezi všemi výrobci nositelností.

Klepněte pro větší obrázek
Pět největších výrobců nositelného náramkového příslušenství. Apple se svými hodinkami porazil všechny (zdroj: Canalys)

O druhé místo se s 3,6 milionu, resp. 3,5 milionu přetahuje Xiaomi s Fitbitem, jejichž portfolio ale zahrnuje i cenově mnohem dostupnější trackovací náramky, které jsou i desetkrát levnější než Apple Watch. Přesto to na pokoření Applu tentokrát nestačilo. Díky nové generaci Huawei Watch 2 a novým modelům náramků i pod sekundární značkou Honor se čínské značce podařilo předběhnout Samsung, jenž skončil na páté příčce.

Klepněte pro větší obrázek
Hodinky jsou čím dál více svázány s konkrétní značkou smartphonu a platformou. Nejprodávanější modely chytrých hodinek u tří největších výrobců smartphonů (zdroj: Canalys)

I přes rostoucí zájem o některé konkrétní modely chytrých hodinek a náramků ale celkový trh nositelností poklesl, a to meziročně o 2 % na 17,3 milionu distribuovaných kusů. Canalys odhaduje, že zhruba 800 tisíc ze všech distribuovaných Apple Watch byly nejnovější třetí generace s podporou operátorských sítí. Pokud by na některých trzích nebyla omezená jejich dostupnost, mohl se Apple vyšvihnout ještě výrazněji.

Představení Apple Watch 3 na keynote Applu:

Diskuze (39) Další článek: Balíčky Vodafone Pass základem vánoční nabídky. Některé budou do ledna zdarma

Témata článku: Apple, Huawei, Samsung, Xiaomi, Chytré hodinky, Smartwatch, Chytré náramky, Hodinky, Hospodaření a finance, Nositelnosti, Apple Watch, Statistika, Wearables, Fitbit, Analýza, Canalys, Operátorská síť, Fitbitem, APP, Rostoucí zájem, Značka, Nový model, Druhé místo, Keynote apple, Náramek


Určitě si přečtěte