Apple si registruje značku iWatch po celém světě (aktualizováno)

Apple si registruje značku iWatch po celém světě (aktualizováno)

Od roku 2010, kdy měl premiéru první iPad, nepředstavil Apple žádné přelomové zařízení s iOS a místo toho pouze postupně obměňuje design a některé komponenty svých současných mobilních přístrojů. Mnozí tvrdí, že jeho inovativní duch odešel se Stevem Jobsem, ale tyto názory by podle spekulací měl výrobce už letos utnout. Už delší dobu se proslýchá o připravovaných hodinkách s iOS, což podporuje i nejnovější informace od japonského Yahoo, podle které v Japonsku Apple v červnu podal žádost o registraci obchodní značky iWatch. Podle dřívější zprávy už existuje v Applu oddělení zhruba 100 zaměstnanců, kteří na hodinkách pracují.

Klepněte pro větší obrázek
Apple si také zažádal o registraci patentu na náramkové příslušenství k mobilu

Apple má však podobně jako jiné firmy zaregistrované i obchodní značky, které zatím nepoužil (například názvy zvířat jako kódová označení pro verze Mac OS), nebo patenty na funkce, které se v jeho zařízeních nakonec neobjevily. Může se tak stát, že i iWatch bude "falešná stopa", ale uvedení náramkového příslušenství by dávalo smysl.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Jak by hodinky iWatch mohly vypadat?

Pokud Apple skutečně hodinky tohoto typu představí, nebude rozhodně první. Podobné zařízení od Sony se už prodává a před časem jste ho mohli vidět v Týdnu mobilně. Jeho druhá generace byla představena před týdnem a své hodinky prý připravují i Samsung a Microsoft. Už v roce 2009 byly v prodeji mobilní telefony ve formě hodinek od Samsungu a LG. Žádný velký ohlas ale nevyvolaly a právě s tím by mohl pomoct Apple, který má talent rozpoutat kolem svých novinek mánii, na které se často sveze i konkurence.

Klepněte pro větší obrázek 
Na ruce by se takovéto iWatch docela vyjímaly

Aktualizováno 2. 7. 2013

Podle serveru Macrumours v červnu zažádal Apple o registraci značky také v Mexiku, Rusku a na Taiwanu. Ve všech objevených žádnostech se objevuje název firmy a její adresa v Kalifornii, takže by měly být autentické. V Turecku se objevila podobná žádost, ve které sice Apple nefiguruje, ale byla podána ve stejný den jako ostatní, tedy 3. června 2013.

Témata článku: Apple, Příslušenství, Steve Jobs

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Rodina Tůmova 2. 7. 2013 23:40:24
    Dokud si ze zápěstí nezatelefonuji, tak nechápu smysl a lenost lidí...
  • Rydlis 2. 7. 2013 10:39:21
    "Apple si také zažádal o registraci patentu na náramkové příslušenství k...
  • domunug 2. 7. 2013 1:18:21
    Za pár let bude normální iSuit. Kombinéza s komunikačním centrem na...
Určitě si přečtěte

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

E-ink displej na zádech mobilu je skvělá věc. Proč se neprosadil?

** Yota3 má AMOLED a E-ink. Bohužel také vysokou cenu ** Jaké výhody má integrovaný e-ink a proč radši zvolit příslušenství? ** Mobil pohltil řadu zařízení. Proč se to se nedaří se čtečkou knih?

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 8

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

B&O BeoPlay P2: Minimalistické řešení na cesty [test]

** Bang & Olufsen vyrábí designová zařízení se špičkovým zvukem. ** Může to platit i o malém a levném Bluetooth reproduktoru? ** Proč má BeoPlay P2 jen jedno tlačítko pro zapnutí?

18.  9.  2017 | Březina Petr | 4

Asi jste nečekali, že bychom se vyhnuli úterní keynote, že ne?

Asi jste nečekali, že bychom se vyhnuli úterní keynote, že ne?

** Apple hrál na city, my se na keynote podíváme s nadhledem ** iPhone X je skok. Kterým směrem? Nezlomí si Apple nohu? ** Jedno se Desítce musí nechat: diskuze jsou plamennější než jindy

16.  9.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 172

Google Daydream View: Na správné cestě, ale s nedostatkem obsahu [recenze]

Google Daydream View: Na správné cestě, ale s nedostatkem obsahu [recenze]

** DayDream View jsou prémiové VR brýle od Googlu ** Po roce na trhu podporují deset telefonů, další přibydou ** Zpracování, zážitek i používání je na jedničku, obsah zatím chybí **

15.  9.  2017 | Miksa Martin | 4


komerční sdělení

Komerční sdělení