Apple si registruje značku iWatch po celém světě (aktualizováno)

Apple si registruje značku iWatch po celém světě (aktualizováno)

Od roku 2010, kdy měl premiéru první iPad, nepředstavil Apple žádné přelomové zařízení s iOS a místo toho pouze postupně obměňuje design a některé komponenty svých současných mobilních přístrojů. Mnozí tvrdí, že jeho inovativní duch odešel se Stevem Jobsem, ale tyto názory by podle spekulací měl výrobce už letos utnout. Už delší dobu se proslýchá o připravovaných hodinkách s iOS, což podporuje i nejnovější informace od japonského Yahoo, podle které v Japonsku Apple v červnu podal žádost o registraci obchodní značky iWatch. Podle dřívější zprávy už existuje v Applu oddělení zhruba 100 zaměstnanců, kteří na hodinkách pracují.

Klepněte pro větší obrázek
Apple si také zažádal o registraci patentu na náramkové příslušenství k mobilu

Apple má však podobně jako jiné firmy zaregistrované i obchodní značky, které zatím nepoužil (například názvy zvířat jako kódová označení pro verze Mac OS), nebo patenty na funkce, které se v jeho zařízeních nakonec neobjevily. Může se tak stát, že i iWatch bude "falešná stopa", ale uvedení náramkového příslušenství by dávalo smysl.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Jak by hodinky iWatch mohly vypadat?

Pokud Apple skutečně hodinky tohoto typu představí, nebude rozhodně první. Podobné zařízení od Sony se už prodává a před časem jste ho mohli vidět v Týdnu mobilně. Jeho druhá generace byla představena před týdnem a své hodinky prý připravují i Samsung a Microsoft. Už v roce 2009 byly v prodeji mobilní telefony ve formě hodinek od Samsungu a LG. Žádný velký ohlas ale nevyvolaly a právě s tím by mohl pomoct Apple, který má talent rozpoutat kolem svých novinek mánii, na které se často sveze i konkurence.

Klepněte pro větší obrázek 
Na ruce by se takovéto iWatch docela vyjímaly

Aktualizováno 2. 7. 2013

Podle serveru Macrumours v červnu zažádal Apple o registraci značky také v Mexiku, Rusku a na Taiwanu. Ve všech objevených žádnostech se objevuje název firmy a její adresa v Kalifornii, takže by měly být autentické. V Turecku se objevila podobná žádost, ve které sice Apple nefiguruje, ale byla podána ve stejný den jako ostatní, tedy 3. června 2013.

Témata článku: Apple, Příslušenství, Steve Jobs

9 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Rodina Tůmova 2. 7. 2013 23:40:24
    Dokud si ze zápěstí nezatelefonuji, tak nechápu smysl a lenost lidí...
  • Rydlis 2. 7. 2013 10:39:21
    "Apple si také zažádal o registraci patentu na náramkové příslušenství k...
  • domunug 2. 7. 2013 1:18:21
    Za pár let bude normální iSuit. Kombinéza s komunikačním centrem na...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1

Jak vybrat chytré hodinky

Jak vybrat chytré hodinky

** Trvalo to, ale chytré hodinky našly své místo na trhu. ** Výběr je překvapivě široký. ** Zvážit musíte cenu, funkce a výdrž baterie. Rozdíly jsou zcela zásadní.

14.  7.  2017 | Kůžel Filip | 43

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

Tyto chytré hodinky nemusíte dávat na nabíječku. Dobijí se samy díky pohybu ruky

** Nový typ hodinek se chlubí tím, že je nebudete muset připojovat k nabíječce ** Nabíjení probíhá pomocí známého principu kinetické energie ** Stačí ale tato technologie na chod chytrých hodinek?

10.  7.  2017 | Javůrek Karel | 10

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

Powerbanky nemusí být nudné. Tady máte čtyři, které se vymykají

** Varta je odolná, iGet má praktickou přísavku. ** AVACOM indikuje rychlé nabíjení. ** CellularLine ukazuje stav nabití v procentech.

9.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 17


komerční sdělení

Komerční sdělení