Apple spolupracuje s nemocnicemi v USA na integraci Healthkitu

Apple už v rámci iOS 8 představil platformu Health (česky „Zdraví“), která slouží jako středobod pro sběr zdravotních dat ručně nebo ze senzorů. S Apple Watch budou mít uživatelé k dispozici celodenní měření tepu a například přesná data o pohybu, ale Apple nemyslí pouze na software a hardware.

Jak informoval web Recode, z 23 „nejlepších“ dotázaných nemocnic v USA už 14 z nich spustilo pilotní program, který běží na platformě Apple Healthkit. Díky tomu mohou pacienti snadno dodávat vlastní naměřená data, například o tlaku, váze a dalších parametrech, které mohou sami změřit třeba doma.

Primární použití je určené především pro snadnou kontrolu doktorů o průběhu stavu pacienta mimo nemocnici, například u lidí s cukrovkou nebo vysokým tlakem.

Podle odhadů IDC bude do roku 2018 více než 70 % organizací z oblasti zdravotnictví investovat do nových technologií, které budou nejen v rámci softwaru (aplikace), ale také nositelností, měřících zařízení (propojení s mobilním zařízením a internetem) nebo vzdáleným poradenstvím. V současnosti se Apple chlubí více než 600 vývojáři, kteří integrují Healthkit do svých aplikací, jež jsou určené třeba i pro měření sportovního výkonu.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka z aplikace Apple Health

Proti Apple Health jde samozřejmě Google Fit, který ale zatím nemá tak velké možnosti a zázemí. O vlastní platformu se pokouší i Samsung, který rovněž spolupracuje s několika nemocnicemi. Už teď je ale jasné, že tyto platformy budou muset být nějak propojené, každý si ale v současnosti tvoří vlastní standard.

Diskuze (9) Další článek: Samsung chystá autentizační čipy pro příslušenství Galaxy S6

Témata článku: Apple, , Vysoký tlak, Poradenství, #Apple, Apple HealthKit, Nemoc, APP, Health, Apple Health, Nemocnice