Applu se daří, iPhone je v USA čvrtý

Společnosti Apple se nejen díky iPhonu daří. Vykazuje vyšší zisky a dle analytiků z agentury Strategic Analytics je iPhone dokonce čtvrtý nejprodávanější telefon v Americe. Za poslední čtvrtletí ukončené 29. zářím dosáhly výnosy Applu přes šest miliard dolarů, což znamená čistý zisk 904 milionů dolarů. Oproti stejnému období v minulém roce jde o značný rozdíl, tehdy činily tržby 4,84 miliard a čistý zisk 542 milionů. Fiskální rok 2007 tak Apple zakončil výnosy ve výši 24 miliard a ziskem 3,5 miliardy dolarů.

Klepněte pro větší obrázek
iPhone je za oceánem čtvrtý nejprodávanější telefon

Nemalý podíl na tomto výsledku má jistě také více než milion iPhonů prodaných ve třetím čtvrtletí. Odhaduje se, že čtvrt milionu kusů bylo odblokováno a 10 % z iPhonů prodaných v USA je dále rozprodáno do světa. Dále se u příležitosti konání olympijských her v Číně příští rok Apple chystá otevřít první místní značkovou prodejnu v Pekingu. Další důvod k oslavám bude pravděpodobně znamenat zahájení prodeje nakousnutého jablíčka v Evropě, kde budou navíc operátoři odvádět americké společnosti „desátky“.

Témata článku: Apple, USA, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7

Určitě si přečtěte

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

Healbe Gobe 2: náramek, který může změnit pravidla hry [recenze]

** Healbe GoBe 2 přináší na trh funkce, které nikdo jiný nenabízí ** Technologie Flow dokáže změřit přijaté kalorie automaticky ** Jako jeden z prvních vám GoBe 2 změří i krevní tlak

19.  10.  2017 | Měchura Milan | 16

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25