Aukrobot: Když chcete prodávat a jste líní jako já

Existuje tisíc důvodů, proč neprodávat přes Aukrobota. A jeden pádný, proč ano. Vyzkoušeli jsme, jaké to je, dražit na Aukru a nehnout při tom brvou.
Aukrobot: Když chcete prodávat a jste líní jako já

Prodej na Aukru? Vyfotit věc, popsat věc, všechno nacpat do ne zrovna přívětivého systému tohoto webového tržiště, čekat, psát si s lidmi, balit věc, nést ji na poštu, vyplnit 17 adres a řešit, jak/jestli druhá strana zaplatí. Nesnáším to tak moc, že se mi věci k prodeji kupily a problém narůstal.

Klepněte pro větší obrázek

Před pár měsíci se objevila služba Aukrobot. Není unikátní, vím také o Prodejtodal.cz nebo Bazarobot.cz (a možná v diskuzi najdete tipy na další), ale já jsem opakovaně použil právě Aukrobota.

Systém je jednoduchý. Jdete na akrubot.cz, objednáte svoz a vyberete režim prodeje. Zavolá vám operátor, se kterým domluvíte adresu datum/čas vyzvednutí. Nikdo netvrdí, že musíte celý den trčet doma a čekat na kurýra, ideální je vzít zásilku třeba do zaměstnání a nechat ji na recepci.

V následujících dnech vám začnou chodit e-mailové reporty o tom, které zboží je nafocené, čeká na schválení, je vystavené a jak u něj postupně roste cena. Nečekejte, že vše proběhne během jediného dne, tuhle práci dělají skuteční lidé, ne automatizovaná linka. Po prodeji dostanete info o koncové ceně a koruny vám naskočí na virtuální účet.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Negativa

Než si budete moct peníze poslat na bankovní účet, musí ještě proběhnout  21denní lhůta, po kterou může kupující odstoupit od smlouvy a požadovat vrácení peněz. Od objednávky svozu po vyplacení peněz to trvá něco mezi čtyřmi a pěti a osmi týdny (záleží, jakou nastavíte délku prodeje). Aukrobot tedy není ideální řešení, pokud na prodej chvátáte.

A ještě jednu slabou stránku jsem vysledoval. Vaše zboží popisují a na Aukro vystavují lidé a těm je vlastní chybovat. Kompletní důvěru jsem Aukrobotovi svěřil pouze při první kampani, pak už jsem volil režim prodeje, do kterého jsem mohl zasáhnout. Vyžaduje sice součinnost, ale forma mi přijde přijatelná – přijde e-mail, kliknete na odkaz, přečtete Aukrobotem připravený popis a buď jej schválíte, nebo upravíte.

Není pro každého

Ostřílení prodejci z internetových tržišť nad negativy kroutí hlavou a namítnou, že jsou provize nepřijatelně vysoké. Z jejich pohledu mají pravdu. Ale Aukrobot není pro ně. Služba je pro organizačně-administrativní invalidy (jako jsem já), kterým ztrátu na provizích bezpečně vyváží nabídnuté pohodlí.

 

Klepněte pro větší obrázek 
Příklad provize

 

A ještě jeden pro-argument tu je. Dříve mé věci řadu měsíců ztrácely hodnotu, než jsem se dokopal k jejich prodeji. Dnes zaplatím provizi. Která částka je větší, je samozřejmě individuální, ale třeba zrovna mobilní telefon za půl roku ztratí na ceně víc, než Aukrobot požaduje na provizi.

Váš názor Další článek: První render: Takhle mají vypadat nové Nexusy od HTC

Témata článku: Samsung, Ostatní, Hospodaření a finance, Galaxy, Samsung Galaxy, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S4-A, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 64GB, Samsung Galaxy S7 Active, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S7 Edge 64GB, Tržiště, Aukro, Vyzvednutí

Určitě si přečtěte