Auro Comfort: seniorský ideál s GPS, která zde není pro navigaci

Německý trh je nesrovnatelně větší než ten náš, a tak se na něm udrží i úzkoprofilové zboží, které u nás nemá šanci. Dobrým příkladem je mobil pro seniory, vždyť my jsme se dočkali až po několika letech fungování značky Emporia. A zdá se že tento segment do budoucna zhoustne, na trh se totiž chystá mobil jménem Auro Comfort 1010.

Má přesně to, co má správný mobil pro seniory mít. Je velký, má velká tlačítka, popisky na nich i znaky na displeji, je jednoduchý a v neposlední řadě by měl být levný. Telefon měří 130 × 50 × 16,5 mm, umí pracovat v sítích GSM (900/1800/1900 MHz) a stojí (po přepočtu) kolem 3000 Kč. Podobně jako Emporia Life má i Auro nouzové tlačítko, jímž si může uživatel snadno přivolat pomoc. Příplatkovou specialitkou tohoto modelu je integrace GPS čipu SiRF Star III. Není zde kvůli navigaci, ale kvůli možnosti předat souřadnice o pomoc žádajícího uživatele. Za tuto funkci si zájemci připlatí další tisícikorunu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Auro Comfort 1010: jednoduchý telefon jednoduché konstrukce
Klepněte pro větší obrázek 
Auro vyrábí i véčko s označením 2010. Tento model je kompromisem mezi spartánským modelem 1010 a běžně vybavenými mobily
Diskuze (5) Další článek: Emporia Life: mobil pro babičku jde na český trh

Témata článku: GPS, Emporia Life, Emporia Life Plus, Německý trh, Správný mobil, Nouzové tlačítko, Senior, Comfor

Určitě si přečtěte