Autor Nokie 3310 vytvořil aplikaci, která usnadňuje starým lidem používání mobilu

Jestli popularita oživené Nokie 3310 něco říká, tak to, že stále existují lidé, kteří chtějí jednoduchý telefon. Britský start-up Zone V proto přišel se softwarovým řešením. Aplikace Zone V (pro mnohé složitý) operační systém smartphonu zjednoduší.

Zvětší písmo a tlačítka, ořeže menu tak, aby bylo vše jasné a srozumitelné. Zatím je Zone V stavěn jen na Samsung Galaxy S7, a Galaxy Note 5, plus řadu modelů střední třídy. Aplikace stojí 40 liber (nebo 1,99 libru měsíčně) a najdete ji v Google Play.

Podobných aplikací už existuje více, připomeňme například Big Launcher od českých tvůrců.

Legendární Nokia, Vertu a teď senioři

Zajímavé je, že za projektem Zone V stojí Frank Nuovo, designér původní Nokie 3310 a Peter Ashall, bývalý kreativní inženýr Nokie. Oba dva tito pánové jsou mimo jiné zakladateli luxusního výrobce mobilů Vertu.

Diskuze (2) Další článek: 10 důvodů, proč je používání smartphonu Huawei P10 skutečným zážitkem

Témata článku: Nokia, Android, Mobilní aplikace, Pro seniory, Nokia 3310, Nokia 3310 (2017), Auto, Používání, Hlasový záznam, Úžasná galerie, Mobil, Legendární Nokia, Předinstalovaný titul, Autor, Směšná kapacita, Paměťová karta, Paměťová microSD, Písmo, Hlasový záznamník, Potvrzovací střed, Popularita, Navigační klávesa, Plastová skořepina

Určitě si přečtěte