Aktualizováno: O2 má dva nové (záhadné) tarify na e-maily a mění podmínky pro ADSL

Mobilní operátor O2 si pro nás v těchto dnech připravil malé změny týkající se jeho datových služeb a tarifů. Novinkou je, že se v ceníku (k nahlédnutí zde) objevily dva nové a zatím poněkud záhadné tarify u služeb věnovaných emailům. Tarify jsou v ceníku uvedeny hned pod částkami za čtení emailů v telefonu, a jejich názvy jsou „Maria Advanced“ a „Maria Basic“. Paušální poplatek u obou tarifů je 232,05 Kč. O informace k těmto dvěma službám jsme požádali tiskové oddělení O2, ale v pátek už jsme se odpovědi nedočkali. Ví snad někdo ze čtenářů více než my (a ceník O2)?

Klepněte pro větší obrázek
Jméno a cena, nic víc...

Druhá malá, ale výrazná změna se týká internetových tarifů ADSL. Jestliže došlo ke zvýšení stávající přístupové rychlosti, byl tento poplatek vždycky zdarma, ale za snížení se platilo. Nyní si můžete snížit svou stávající rychlost také pokaždé zdarma.


 
S pondělkem příšla odpověď/neodpověď od O2: „Nejde o žádný utajený tarif, šlo jen o chybičku administrátora, kterou jsme již napravili.“ Bohužel jsme se tedy nedočkali vysvětlení toho, co zmíněné dva tarify přinášejí, pouze byla potvrzena myšlenka vyřčená již v diskuzi pod tímto článkem. Mailové tarify Maria nejsou určeny pro obyčejné smrtelníky (rozuměj soukromé osoby).


 
Tak ani spekulace, kterou jsem se pokusil vysvětlit a doplnit vyjádření zástupců O2 není pravdivá. Od operátora přišel ještě jeden e-mail, který vše uvádí na pravou míru: „Maria Advanced“ a „Maria Basic“ byly pravovní názvy pro už představené Neonové tarify...

Diskuze (20) Další článek: Hackujeme UIQ, aneb ovládněte svůj smartphone

Témata článku: Operátoři, O2, Tarify, E-mail, Mail, Akt, Tarif

Určitě si přečtěte