Barcelona: ohlášeny nejlepší telefony

Třináctý Světový mobilní kongres máme za sebou, můžeme se tedy zaměřit na vítěze cen Global Mobile Awards vyhlašovaných asociací GSM. Soutěžilo se v patnácti kategoriích, ale nutno poznamenat, že o smyslu a atraktivitě dobré poloviny z nich by se dalo s úspěchem pochybovat. Například kategorie „Nejlepší televizní mobilní reklama“. Tu vyhrál keňský operátor Safaricom s reklamou na službu umožňující peněžní transakce prostřednictvím mobilního telefonu. Nebo kategorie „Nejlepší mobilní propagace“. Zde zabodovala švédská reklamní agentura Crossmedia Avenue za svou MMS reklamu na služby v oblasti pojišťovnictví. I většina jmen dalších oceněných společností jako jsou BuzzCity, Seven, Syniverse, Grameenphone či Aepona jsou pro našince v podstatě neznámá.

Ze všech patnácti kategorií tak vybírám jen ty nejzajímavější. Pomyslný vrcholek zájmu určitě patří kategorii „Nejlepší mobilní telefon nebo zařízení“. V této kategorii zvítězily přístroje rovnou dva. Ten první je revoluční Skypephone, který svým britským zákazníkům nabízí tamější operátor 3. S tímto přístrojem máte v kapse všechny výhody běžného mobilního telefonu a zároveň můžete přes datové technologie 3G telefonovat a psát do sítě Skype zcela zdarma. Druhým oceněným telefonem je walkman W910i od Sony Ericssonu. Nevím sice, čím vyčnívá z řady zrovna on, ale možná porotu zaujal svým třepacím ovládáním Shake Control.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ocenění za nejlepší mobilní telefon/přístroj: Skypephone a Sony Ericsson W910i

Cenu za nejlepší mobilní portál získala společnost Yahoo! se stejnojmenným projektem, nejlepším mobilním produktem je dle poroty operační systém Windows Mobile 6 od společnosti Microsoft a nejlepší mobilní hudební službou se stala MusicStation provozovaná Omnifonem. Nejlepší mobilní videoslužbou byla vyhlášena mywaves a nejlepší mobilní hry jsou opět hned dvě. Společnost Cellufun zabodovala s Call of the Pharaoh a My Hangman přinesl ovoce společnosti Glu Mobile. Celkový přehled všech oceněných a jejich produktů si můžete prohlédnout na stránkách GSM Association.

Diskuze (3) Další článek: Big Easy 2: zkrotí jej i vaše babička

Témata článku: Telefony, Barcelona, Sony Ericsson W910i, Pomyslný vrchol, Reklamní agentura, Telefon, Nejlepší telefon


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39