Barcelona: ohlášeny nejlepší telefony

Třináctý Světový mobilní kongres máme za sebou, můžeme se tedy zaměřit na vítěze cen Global Mobile Awards vyhlašovaných asociací GSM. Soutěžilo se v patnácti kategoriích, ale nutno poznamenat, že o smyslu a atraktivitě dobré poloviny z nich by se dalo s úspěchem pochybovat. Například kategorie „Nejlepší televizní mobilní reklama“. Tu vyhrál keňský operátor Safaricom s reklamou na službu umožňující peněžní transakce prostřednictvím mobilního telefonu. Nebo kategorie „Nejlepší mobilní propagace“. Zde zabodovala švédská reklamní agentura Crossmedia Avenue za svou MMS reklamu na služby v oblasti pojišťovnictví. I většina jmen dalších oceněných společností jako jsou BuzzCity, Seven, Syniverse, Grameenphone či Aepona jsou pro našince v podstatě neznámá.

Ze všech patnácti kategorií tak vybírám jen ty nejzajímavější. Pomyslný vrcholek zájmu určitě patří kategorii „Nejlepší mobilní telefon nebo zařízení“. V této kategorii zvítězily přístroje rovnou dva. Ten první je revoluční Skypephone, který svým britským zákazníkům nabízí tamější operátor 3. S tímto přístrojem máte v kapse všechny výhody běžného mobilního telefonu a zároveň můžete přes datové technologie 3G telefonovat a psát do sítě Skype zcela zdarma. Druhým oceněným telefonem je walkman W910i od Sony Ericssonu. Nevím sice, čím vyčnívá z řady zrovna on, ale možná porotu zaujal svým třepacím ovládáním Shake Control.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ocenění za nejlepší mobilní telefon/přístroj: Skypephone a Sony Ericsson W910i

Cenu za nejlepší mobilní portál získala společnost Yahoo! se stejnojmenným projektem, nejlepším mobilním produktem je dle poroty operační systém Windows Mobile 6 od společnosti Microsoft a nejlepší mobilní hudební službou se stala MusicStation provozovaná Omnifonem. Nejlepší mobilní videoslužbou byla vyhlášena mywaves a nejlepší mobilní hry jsou opět hned dvě. Společnost Cellufun zabodovala s Call of the Pharaoh a My Hangman přinesl ovoce společnosti Glu Mobile. Celkový přehled všech oceněných a jejich produktů si můžete prohlédnout na stránkách GSM Association.

Témata článku: Telefony, Barcelona, Sony Ericsson W910i, Telefon, Pomyslný vrchol, Nejlepší telefon

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Livesport: Jak se dělá byznys se sportovními výsledky [rozhovor]

Livesport: Jak se dělá byznys se sportovními výsledky [rozhovor]

** V argentinské 3. lize padne gól a vám do 5 sekund cinkne mobil. ** Co se stane mezi tím a jak se na tom dá vydělat? ** Služby české firmy Livesport používá 75 miliónů lidí po celém světě.

26.  10.  2017 | Kůžel Filip | 1

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4